Ogłoszenia duszpasterskie – 28.04.2024

1. W dzisiejszą – V. Niedzielę Wielkanocną – przypada Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców, ustanowiona z inicjatywy stowarzyszenia MIVA Polska; chcemy, w związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym modlić się o rozwagę, trzeźwość oraz bezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w tym tygodniu tylko w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  3. W najbliższą środę rozpoczniemy miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiać będziemy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30 oraz przy naszych domach, o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek, od godz. 16.30 oraz w piątek – z racji uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – podczas każdej Eucharystii.
  5. W I. sobotę miesiąca msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, wraz z nabożeństwem, modlitwą różańcową oraz rozważaniem Słowa Bożego, o godz. 8.
  6. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek za tydzień oraz w najbliższą sobotę, od godz. 9.
  7. W piątek – 03.05. – przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. celebrować będziemy w porządku niedzielnym; wieczorna msza św. o godz. 18.30; tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  8. Informujemy, że 07.05. zostanie przeprowadzona wizytacja kanoniczna naszej Parafii, połączona z udzieleniem naszej młodzieży sakramentu bierzmowania; w związku z tymi wydarzeniami, zapraszamy tego dnia wszystkich Parafian na Eucharystię, celebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Wiesława Szlachetki o godz. 18, by wspólnie modlić się zarówno w intencji całej naszej parafialnej wspólnoty, jak i młodzieży pragnącej przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, wypraszając każdemu z ludzi dar głębokiej, ufnej wiary, ukierunkowującej na budowanie codziennej, osobistej więzi z Chrystusem.
  9. Pragniemy poinformować, że dzieci naszej Parafii przeżyją uroczystość I. Komunii Świętej w sobotę – 11.05. – o godz. 10, a rocznica I. Komunii Świętej obchodzona będzie w niedzielę – 19.05. – o godz. 11; otaczajmy naszymi modlitwami wszystkie te dzieci, aby w całym swoim życiu umiały podążać za Chrystusem drogą wiary.
  10. W imieniu o. Pawła Popów OFM, który w ubiegłą niedzielę głosił Słowo Boże oraz zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii, pragniemy przekazać wszystkim Parafianom serdeczne podziękowanie za okazane serce, dar modlitwy oraz wsparcie materialne misyjnego dzieła, prowadzonego przez franciszkanów w Ameryce Południowej.

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.