XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Z ubiegłą niedzielę zebraliśmy na prace w górnym kościele 4528 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczymy na ten sam cel.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Uroczysta msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. W roku jubileuszowym szczególnie zachęcamy do uczestniczenia w odpuście w parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie, aby uzyskać odpusty jubileuszowe.

Pielgrzymka odpustowa wyruszy z naszej parafii wyruszy o godz. 17:00, uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18:00.

4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego kwartalnika Maryjo Pomagaj znajdziemy w nim ciekawe artykuły z historii naszej parafii, jak i bieżących wydarzeń.

5. Chór parafialny rozpoczyna rok śpiewaczy. Zapraszamy wszystkich chętnych – w szczególności mężczyzn, do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18:30 w szkole im. Św. J. de La Salle.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym 2019 r. Zapisy i więcej informacji o pielgrzymkach u ks. Leszka.

7. Zapraszamy panów, do pomocy przy usunięciu papy z posadzki górnego kościoła. Rozpoczęcie prac jutro, poniedziałek o godz. 9.00.

8 Ogłoszenie ważne zwłaszcza dla wszrystkich rodziców, których dzieci rozpoczęły nowy rok szkolno-katechetyczny:

W związku wprowadzanym w gdańskich przedszkolach i szkołach programem – Modelu na rzecz równego traktowania, pragniemy ostrzec rodziców przed działaniami edukatorów prowadzących w placówkach edukacyjnych - warsztaty antydyskryminacyjne czy równościowe, które mają na celu demoralizację dzieci i młodzieży. W tym celu w dzisiejszym biuletynie zamieszczamy specjalny dodatek: Informację dotyczącą odpowiedzialności rodziców za katolickie wychowanie dzieci oraz Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze, które rodzice mogą złożyć w szkole, do której uczęszczają ich dzieci.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.