XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych w piątek o godz. 8:00 i 18:00. Intencje można składać w zakrystii. O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy na piesza pielgrzymkę z Gdańska do Częstochowy. Zapisy do grupy biało-fioletowej we wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 18:00 w biurze parafialnym.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 17 – 21. września. Koszt 600 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich i kościołów w Kłodawie, Mierzeszynie i Różynach, która odbędzie się 18 sierpnia. Koszt 25 zł, kontakt i zapisy u ks. Leszka.

7. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.