III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary dziś złożone, przeznaczone są w całości na przygotowanie górnego kościóła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5129 zł.

2. Msze św. roratnie dla dzieci, codziennie o godz. 6:30. Dzieci przynoszą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Roraty dla młodziezy i pracujących do późnych godzin, od poniedziałku do piątku o godz. 19:30.

3. Rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę, dla młodzieży o godz. 19:30, dla dorosłych o 9:00, 18:00 i 20:30 w połączeniu z Apelem Jasnogórskim. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Krzysztof Mudlaff. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę od godz. 8:30 i od godz. 16:00

4. W dzisiejszym Biuletynie dodatek świąteczny – Modlitwa Chrześcijańskiego Obrzędu Wieczerzy Wigilijnej.

Zapraszamy na świętowanie złotego jubileuszu życia zakonnego Siostry Moniki, nazaretanki. W sobotę 6 października o godz. 11.00 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"