Ogłoszenia parafialne 18.02.2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna 4578 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Dzisiaj zbieramy ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci z naszej parafii.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17:30.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Dla dzieci o godz. 17:00; dla młodzieży o 19:30; dla dorosłych o 8:30 i 18:30. Dodatkowa Droga Krzyżowa dla studentów i pracujących do późnych godzin o 20:30.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

6. Spotkanie członków Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 8:00.

7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 19.00.

8. Msza św. dla młodzieży klas III gimnazjum oraz ich rodziców w najbliższą niedzielę o godz. 15:00.

9. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę parafialną od 9-13 kwietnia. Odwiedzimy: Ląd, Licheń, Kalisz, Sieradz, Łowicz, Niepokalanów, Przasnysz, Rostków, Żelazowa Wolę, Płock, Włocławek. Koszt 550 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra.

10. 24. lutego w godz. 10:00 – 13:00 Szkoła im. Św. Jana de La Salle, zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty szkoły. W tym dniu możliwość zwiedzenia szkoły, rozmowa z gronem pedagogicznym, zapoznanie się z ofertą edukacyjną, występy artystyczne i rozgrywki sportowe uczniów oraz wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych.

11. W dzisiejszym biuletynie modlitewny dodatek – akt zawierzenia Duchowi Świętemu.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.