XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych w piątek o godz. 8:00 i 18:00. Intencje można składać w zakrystii. O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy na piesza pielgrzymkę z Gdańska do Częstochowy. Zapisy do grupy biało-fioletowej we wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 18:00 w biurze parafialnym.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 17 – 21. września. Koszt 600 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich i kościołów w Kłodawie, Mierzeszynie i Różynach, która odbędzie się 18 sierpnia. Koszt 25 zł, kontakt i zapisy u ks. Leszka.

7. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.

Zapraszamy do objerzenia filmu z przedstawienia Scholi Niebieskiej, Rodziców i młodszych ministrantów o Dobrym Pasterzu, które odbyło się w trakcie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00, w dniu 17 kwietnia 2016 roku.

Triduum modlitewne w ramach 1050-lecia Chrztu Polski 14, 15 i 16 kwietnia (czwartek, piątek i sobota). Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę 17 kwietnia po mszy św. wieczornej konferencja historyczna w kawiarence.

14 kwietnia — Chrzest sakramentem światłości i życia.

15 kwietnia — Chrzest narodzeniem do nowego życia.

16 kwietnia — Chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Odkryjmy na nowo wartość naszego chrztu! Do nabycia publikacje związane z historią Chrztu Polski

Z przyjemnością informujemy, że od 24 lutego 2016 roku mamy w kościele nowe organy.