Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu wieczornej mszy św. i potrwa do godziny 19.30 oraz w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego; wypraszajmy w naszych osobistych modlitwach dary i charyzmaty potrzebne w codziennym kształtowaniu osobistej świętości; z kolei w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeżywane w tradycji ludowej jako II. Dzień Zielonych Świąt; tego dnia obchodzona jest również uroczystość odpustowa w Matemblewie – uroczysta suma będzie celebrowana o godz. 18.
  4. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; ofiary te pomogą sfinansować prace zmierzające do przekazania do użytku naszej parafialnej kawiarenki.
  5. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Słowackiego, Chrzanowskiego, Reymonta, a potem nastąpi powrót do kościoła ul. Słowackiego.
  6. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do uczestnictwa w 33 – dniowych rekolekcjach zatytułowanych „Droga Maryi", które rozpoczniemy we wtorek – 21.05. – Eucharystią celebrowaną o godz. 18, a zakończymy – 23.06. – aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi; w związku z tym, gościmy dziś w naszej Parafii Mariusza Starostę z Fundacji Tota Tua, który przedstawi krótkie świadectwo o owocach tych rekolekcji oraz będzie rozprowadzał książkę pt. „Droga Maryi".
  7. Zapraszamy wszystkich Parafian do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Kochać każde życie”, która prezentuje poszczególne etapy rozwoju człowieka, zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba, mającej na celu podkreślenie wartości i piękna wszystkich wymiarów ludzkiej egzystencji; zachęcamy do zapoznania się z treścią tej ekspozycji i podjęcia refleksji nad tym największym z darów Stwórcy.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 25.05., po mszy św. o godz. 8.

Różaniec ulicami parafii

Dzisiaj w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w modlitwie różancowej ulicami naszej parafii. Modliliśmy się w intencji naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

Rok Gdańskich Męczenników

W naszym kościele możemy oglądać przygotowaną przez IPN wystawę - Okupacja Niemiecka na Kaszubach i Kociewiu, 1939 r. Natomiast ks. kan. dr Leszek Jażdżewski wygłosił dzisiaj wykład nt. Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Dzisiaj o godz. 15.00 zgromadziliśmy się przy rondzie św. Jana de la Salle. Modliliśmy się modlitwą koronki do Bożego miłosierdzia w intencji naszej Ojczyzny.

W sobotę 28 września przeżywaliśmy uroczystość ślubów zakonnych. podczas mszy świętej o godz. 8.00. Siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyły śluby : 2 - wieczyste i 3 - pierwsze. Uroczystości przewodniczył i śluby przyjmował Ojciec Marek - Franciszkanin Konwentualny z Gdańska.

W sobotę 14 września uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie - Polska pod krzyżem. Na terenie naszej parafii zgromadziliśmy się pod kryżem przy ul. Góralskiej na Niedźwiedniku. Rozważaliśmy bolesne tajemnice różańca świętego i odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia. Naszą wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny zakończyliśmy Apelem Jasogórskim.

Wczoraj świętowaliśmy jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem. W zakładce Galeria zdjęć można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.

W najbliższy czwartek 27. czerwca jubileusz 90-lecia naszej parafii połączony z odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej mszy św. jubileuszowej, o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński. Msza św. będzie sprawowana po raz pierwszy w górnym kosciele.Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.30 w dolnym kościele nabożeństwem czerwcowym i nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie podczas procesji eucharystycznej kończącej oktawę Bożego Ciała udamy się do górnego kościoła. Po mszy św. zapraszamy na grochówkę i wspólną zabawę.

Światowy Dzień Chorego odbył się w naszej Parafii 17 lutego 2019 r. Uroczystą Mszę św. o godzinie 9.00 odprawił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Niech te piękne Święta uradują nasze serca, usuną z nich lęk i pokusę rozpaczy, niech otworzą na bliźniego i wzmocnią więzi między nami. Jezus niech stanie się naszym stałym Domownikiem, a Duch Świety niech nas umacnia, uświęca i prowadzi.