Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu wieczornej mszy św. i potrwa do godziny 19.30 oraz w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego; wypraszajmy w naszych osobistych modlitwach dary i charyzmaty potrzebne w codziennym kształtowaniu osobistej świętości; z kolei w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeżywane w tradycji ludowej jako II. Dzień Zielonych Świąt; tego dnia obchodzona jest również uroczystość odpustowa w Matemblewie – uroczysta suma będzie celebrowana o godz. 18.
  4. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; ofiary te pomogą sfinansować prace zmierzające do przekazania do użytku naszej parafialnej kawiarenki.
  5. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Słowackiego, Chrzanowskiego, Reymonta, a potem nastąpi powrót do kościoła ul. Słowackiego.
  6. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do uczestnictwa w 33 – dniowych rekolekcjach zatytułowanych „Droga Maryi", które rozpoczniemy we wtorek – 21.05. – Eucharystią celebrowaną o godz. 18, a zakończymy – 23.06. – aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi; w związku z tym, gościmy dziś w naszej Parafii Mariusza Starostę z Fundacji Tota Tua, który przedstawi krótkie świadectwo o owocach tych rekolekcji oraz będzie rozprowadzał książkę pt. „Droga Maryi".
  7. Zapraszamy wszystkich Parafian do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Kochać każde życie”, która prezentuje poszczególne etapy rozwoju człowieka, zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba, mającej na celu podkreślenie wartości i piękna wszystkich wymiarów ludzkiej egzystencji; zachęcamy do zapoznania się z treścią tej ekspozycji i podjęcia refleksji nad tym największym z darów Stwórcy.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 25.05., po mszy św. o godz. 8.

2.01.2019 – środa – ul. Współczesna, ul. Rodzinna.

3.01.2019 – czwartek – ul. Partyzantów 85,87, 91/93, 95/97, 99, 101, 103, 105, 107,
109; ul. Zubrzyckiego.

4.01.2019 – piątek – ul. Partyzantów 63, 65, 70, 72; ul. Obywatelska.

5.01.2019 – sobota – ul. Podleśna; ul. Zabytkowa; ul. Romańska, ul. Gotycka, ul. Barokowa, ul. Renesansowa, ul. Secesyjna.

6.01.2019 – niedziela – ul. Leśny Stok 4 i domki; ul. Róży Ostrowskiej 2 i 4.

Zapraszamy na świętowanie złotego jubileuszu życia zakonnego Siostry Moniki, nazaretanki. W sobotę 6 października o godz. 11.00 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.