Ogłoszenia duszpasterskie – 30.06.2024

1. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz festynu, a także Parafianom i Gościom uczestniczącym w tych wydarzeniach.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na Adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii wolontariuszy z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej mszy świętej będzie można zapisać się u nich do Grupy Biało – Złotej, do której przynależeć mogą wszyscy, którzy nie mogą wyruszyć w drogę fizycznie, a chcieliby towarzyszyć pielgrzymom w sposób duchowy.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek oraz sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek, od godz. 16.30; z kolei, w I. sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. wotywną ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem o godz. 8.
  5. Informujemy, że w dni powszednie spowiadać będziemy 15 minut przed rozpoczęciem mszy św.
  6. Informujemy, że dnia 11.07. będzie gościł w naszej Parafii o. John Bashobora – ugandyjski kapłan i charyzmatyk; plan spotkania jest następujący: o godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 15.30 – konferencja o. John’a; ok. 17.30 – Eucharystia wraz z modlitwą o uzdrowienie; już dziś zapraszamy na to wydarzenie, by w ten sposób umocnić swoją wiarę i przybliżyć się do Boga.
  7. Rozpoczęliśmy czas wakacji; witamy wszystkich Gości przebywających na terenie naszej Parafii, a tym, którzy wyjeżdżają na odpoczynek, życzymy regeneracji sił duchowych i fizycznych.

2.01.2019 – środa – ul. Współczesna, ul. Rodzinna.

3.01.2019 – czwartek – ul. Partyzantów 85,87, 91/93, 95/97, 99, 101, 103, 105, 107,
109; ul. Zubrzyckiego.

4.01.2019 – piątek – ul. Partyzantów 63, 65, 70, 72; ul. Obywatelska.

5.01.2019 – sobota – ul. Podleśna; ul. Zabytkowa; ul. Romańska, ul. Gotycka, ul. Barokowa, ul. Renesansowa, ul. Secesyjna.

6.01.2019 – niedziela – ul. Leśny Stok 4 i domki; ul. Róży Ostrowskiej 2 i 4.

Zapraszamy na świętowanie złotego jubileuszu życia zakonnego Siostry Moniki, nazaretanki. W sobotę 6 października o godz. 11.00 uroczystej mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Z. Zieliński.

Niedziela misyjna

W ostatnią niedzielę gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Misjona rzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wśród nich był Ojciec Cyryl z Madagaskaru.

Odpust

W środę 27 czerwca nasza parafia przeżywała swoje święto, odpust parafialny. Uroczystością przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński, biskup pomocniczy wrocławski. Po uroczystej sumie wierni słuchali występu zespołu, posilali się grochówką, pili kawę lub herbatę i jedli ciasta przygotowane przez nasze parafianki.

W sobotę 19 maja dzieci I komunijne ze swoimi bliskimi i innymi parafianami pielgrzymowali do sanktuarium MB w Gietrzwałdzie. Pielgrzymce przewodniczyl ks. Proboszcz. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej odmówili różaniec na miejscu objawień Matki Bożej, zaczerpnęli wody ze źródełka. Oprócz modlitwy był również czas na zabawę: mecz w piłkę nożną, piłkę siatkową i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

W piątek 18 maja diakon Łukasz Preising z Towarzystwa Ducha Świętego, nasz parafianin, w archikatedrze w Gdańsku - Oliwie przyjął święcenia kapłańskie. Święceń 4 diakonom udzielił ks. bp. Zbigniew Zieliński. Ksiądz Neoprezbiter swoją mszę prymicyjną celebrował w niedzielę 20 maja o godz. 12-tej, w swoim kościele parafialnym.

Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanowił ks. dr. Leszka Jażdżewskiego kanonikiem honorowym kapituły wrzeszczańskiej.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.