Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu wieczornej mszy św. i potrwa do godziny 19.30 oraz w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego; wypraszajmy w naszych osobistych modlitwach dary i charyzmaty potrzebne w codziennym kształtowaniu osobistej świętości; z kolei w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeżywane w tradycji ludowej jako II. Dzień Zielonych Świąt; tego dnia obchodzona jest również uroczystość odpustowa w Matemblewie – uroczysta suma będzie celebrowana o godz. 18.
  4. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; ofiary te pomogą sfinansować prace zmierzające do przekazania do użytku naszej parafialnej kawiarenki.
  5. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Słowackiego, Chrzanowskiego, Reymonta, a potem nastąpi powrót do kościoła ul. Słowackiego.
  6. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do uczestnictwa w 33 – dniowych rekolekcjach zatytułowanych „Droga Maryi", które rozpoczniemy we wtorek – 21.05. – Eucharystią celebrowaną o godz. 18, a zakończymy – 23.06. – aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi; w związku z tym, gościmy dziś w naszej Parafii Mariusza Starostę z Fundacji Tota Tua, który przedstawi krótkie świadectwo o owocach tych rekolekcji oraz będzie rozprowadzał książkę pt. „Droga Maryi".
  7. Zapraszamy wszystkich Parafian do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Kochać każde życie”, która prezentuje poszczególne etapy rozwoju człowieka, zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba, mającej na celu podkreślenie wartości i piękna wszystkich wymiarów ludzkiej egzystencji; zachęcamy do zapoznania się z treścią tej ekspozycji i podjęcia refleksji nad tym największym z darów Stwórcy.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 25.05., po mszy św. o godz. 8.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.