Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie


Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa


Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2024

  1. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian i Gości na uroczystość odpustową ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę; momentem centralnym tego dnia będzie uroczysta suma, celebrowana o godz. 12.30; po zakończeniu mszy św. odbędzie się rodzinny festyn parafialny, z licznymi atrakcjami dla dzieci (dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, gry i zabawy) oraz dla dorosłych; wydarzenie to uświetni obecność Wojsk Obrony Terytorialnej.
  2. Trwa miesiąc czerwiec; nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odprawiać będziemy codziennie, o godz. 17.30, a w niedziele – o godz. 18.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na Adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  4. W najbliższą sobotę alumni naszego gdańskiego seminarium przyjmą w Archikatedrze Oliwskiej święcenia diakonatu; otaczajmy ich naszą modlitwą, by realizując swoje powołanie, pogłębiali nieustannie osobistą więź z Chrystusem, aby móc skutecznie prowadzić powierzonych sobie ludzi ku zbawieniu.
  5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary złożone w poprzednią niedzielę na tacę inwestycyjną, których suma wyniosła 9500 zł.; środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac związanych z prowadzonym wewnątrz kościoła remontem korytarza oraz wymianą nagłośnienia w naszej świątyni.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika „Maryjo, pomagaj”; zachęcamy do nabycia oraz lektury.
  7. W przyszłą niedzielę uczestnicy 33 – dniowych rekolekcji zatytułowanych „Droga Maryi", podczas sumy odpustowej o godz. 12.30, dokonają aktu zawierzenia całego swojego życia Jezusowi przez pośrednictwo Maryi. Osoby zawierzające się prosimy o odebranie przy wyjściu z kościoła Aktów Zawierzenia, wypełnienie ich oraz przyniesienie za tydzień do świątyni. Osoby, które chciałyby zamówić Łańcuszek oddania Maryi jako widoczny ślad zawierzenia, prosimy o wpisanie się na listę. Koszt łańcuszka to 33 zł lub dowolny datek według możliwości.
  8. Informujemy, że dnia 11.07. będzie gościł w naszej Parafii o. John Bashobora – ugandyjski kapłan i charyzmatyk; plan spotkania jest następujący: o godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 15.30 – konferencja o. John’a; ok. 17.30 – Eucharystia wraz z modlitwą o uzdrowienie; już dziś zapraszamy na to wydarzenie, by w ten sposób umocnić swoją wiarę i przybliżyć się do Boga.
  9. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do mężczyzn, którzy odczuwają powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni, by wraz z nowym rokiem akademickim wejść na drogę formacji. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia, są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

Czytania i komentarze na dziś

Aktualności

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.