Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie w Kościele; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji, prosząc Chrystusa – Dobrego Pasterza, by nigdy nie zabrakło wspólnocie wierzących tych, którzy będą głosić Słowo Boże i udzielać sakramentów świętych, prowadząc ludzi do osobistego spotkania z Bogiem.
  2. W dzisiejszą niedzielę modli się z nami o. Paweł Popów – franciszkanin posługujący obecnie w klasztorze w Wejherowie, który przez cały dzień głosi Słowo Boże, a po każdej Eucharystii będzie zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii – na ich wyżywienie oraz pomoce szkolne i opiekę medyczną; za wszelkie dary serca o. Paweł bardzo dziękuje.
  3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszej parafialnej Scholi za przygotowanie Wielkanocnego Uwielbienia, które przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, którzy tak licznie przybyli do świątyni, by wspólnie się pomodlić, a także podjąć osobistą refleksję nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  5. W najbliższy wtorek – 23.04. – przypada uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Wojciech i nasz Pan Organista; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o Solenizantach, wypraszając Im przez przyczynę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy obfitość Bożego błogosławieństwa, siły, zdrowie i wszelkie potrzebne w codziennym życiu łaski.
  6. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzoną w ubiegłą niedzielę zbiórkę w ramach akcji Pola Nadziei, przeznaczoną na wsparcie działalności hospicjów; dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na tacę inwestycyjną, których suma wyniosła 10 200 zł; środki te pomogą sfinansować rozpoczęte prace budowlane wewnątrz naszej świątyni i pozwolą już wkrótce oddać do użytku tak długo wyczekiwaną parafialną kawiarenkę.
  7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 27.04. – po mszy św. o godz. 8.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.