Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie


Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa


Ogłoszenia duszpasterskie – 03.00.2024

 1. W dzisiejszą – III. Niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas ks. Jarosław Szymczak; nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas każdej mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy św. o godz. 8 i 18; zapraszamy również na dodatkową naukę dla studentów i osób pracujących do późna – o godz. 19.30.
 2. Pragniemy podziękować wszystkim wiernym za ofiary złożone podczas zeszłotygodniowej zbiórki przeznaczonej na sfinansowanie organizacji Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową – 24.03. – w górnym kościele.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17, a dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Piotr Weigelt – dyrektor Hospicjum św. Józefa w Sopocie, w niedziele, o godz. 17.30.
 4. W najbliższy poniedziałek przypada w naszej Parafii dzień całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po zakończeniu mszy św. o godz. 8 i potrwa do godz. 18; zachęcamy, by znaleźć choć odrobinę czasu na przyjście do świątyni i ufne trwanie przed Panem, powierzając Mu naszą codzienność oraz wypraszając wszelkie potrzebne nam łaski; tego dnia, o godz. 15, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
 5. Młodzież naszej Parafii zapraszamy na wieczór rekolekcyjny pod hasłem: „Bóg nie umarł”; spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek – 08.03. – o godz. 18, w plebanii.
 6. Zapraszamy także na Wielkopostne Rekolekcyjne Spotkanie z Dziećmi, które odbędzie się w sobotę – 16.03. – w godzinach 9 – 13, w Szkole św. Jana de La Salle; w programie przewidziana jest nauka rekolekcyjna, praca w grupach, zajęcia plastyczne, poczęstunek i wiele innych atrakcji.
 7. Wszystkie ofiary, jakie zostaną złożone na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej Parafii.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 06.03. – na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i na mszę św. w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam o godz. 18.
 9. Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych będzie celebrowana w piątek, o godz. 8 i 18; intencje można przynosić do zakrystii.
 10. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę – 10.03. – po mszy św. o godz. 8.
 11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia w cenie 20 zł paschaliki – świece, które zapalimy na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego.

Czytania i komentarze na dziś

Aktualności

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się oddanie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

W dniach 23 - 24 września odbędzie się nawiedzenie Parafii przez relikwie św. Brata Alberta. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych.

Matka-Boza-Nieustajacej-Pomocy-full-size-large.jpg

W dniu 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Parafii.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński, nasz Parafianin.

Z dniem 1 lipca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Mikołaja Dacko z funkcji wikariusza w naszej brętowskiej Parafii i mianował go wikariuszem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gdyni - Oksywiu.

Na jego miejsce mianował ks. Krystiana Krepel, dotychczasowego wikariusza w Parafii św. Jana z Kęt w Rumii - Janowie.

Życzymy Księżom obfitości Bożych łask na drodze kapłańskiej posługi w nowych miejscach.

IMG_1516.JPG

IMG_1495.JPG

W dniach 16-17 czerwca odbyła się IV Pielgrzymka z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku do miejsca narodzin i chrztu bł. Doroty. Pielgrzymowało ok 80 osób, w tym kilkoro naszych Parafian. Przemierzyliśmy w sumie ok 70 km rozważając o życiu Błogosławionej i modląc się. Nocowaliśmy u rodzin w Nowej Cerkwi i w Lichnowach.

W sobotę, 3 czerwca w gronie 20 osób: ministrantów, ich rodziców, młodzieży z parafii wybraliśmy się na spływ rzeką Wdą.

Udało nam się, nie bez przygód pokonać odcinek 19,4 km z Bąka do Czarnej Wody.

W połowie drogi była wspólna Msza święta, a na zakończenie ognisko.

IMG_1482.JPG

W piątek, 19 maja odbyła się w naszej Parafii uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania 39 uczniom klas III gimnazjum, w tym 29 naszym Parafianom.

Mszę świętą sprawował i Sakramentu udzielił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przybyli, aby modlić się w intencji młodych wkraczających w dojrzałe życie chrześcijańskie.

1044.JPG

2111862208.jpg

W piątek 19 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania 38 uczniom klas III gimnazjum, w większości naszym Parafianom. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów oraz ich rodzin.

Nowenny i próby:

 • niedziela, 14.05, godz. 15.00: Msza św. dla kandydatów oraz ich rodziców, VI Nowenna i próba
 • wtorek, 16.05, godz. 18.45: VII Nowenna i próba
 • środa, 17.05, godz. 18.45: VIII Nowenna i próba
 • czwartek, 18.05, od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków, godz. 18.45: IX Nowenna i próba ze świadkami

W dniu Bierzmowania gromadzimy się w kościele najpóźniej o godz. 17.15.

IMG_1281.JPG

W niedzielę, 7 maja odbył się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha w Gdańsku Świętym Wojciechu. Nasi Parafianie pielgrzymowali pieszo z Bazyliki Mariackiej wraz z Księdzem Proboszczem Tadeuszem, zaś na Wzgórzu Świętego Wojciecha uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej wraz z Ks. Mikołajem.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Podczas procesji z darami, rodzina z naszej Parafii, uczestnicy ŚDM w Krakowie wręczyli Celebransowi dar od naszej Parafii: piłkę nożną oraz koszulkę piłkarską.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.