Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie


Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa


Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2024

  1. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian i Gości na uroczystość odpustową ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę; momentem centralnym tego dnia będzie uroczysta suma, celebrowana o godz. 12.30; po zakończeniu mszy św. odbędzie się rodzinny festyn parafialny, z licznymi atrakcjami dla dzieci (dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, gry i zabawy) oraz dla dorosłych; wydarzenie to uświetni obecność Wojsk Obrony Terytorialnej.
  2. Trwa miesiąc czerwiec; nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odprawiać będziemy codziennie, o godz. 17.30, a w niedziele – o godz. 18.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu mszy św. wieczornej i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na Adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  4. W najbliższą sobotę alumni naszego gdańskiego seminarium przyjmą w Archikatedrze Oliwskiej święcenia diakonatu; otaczajmy ich naszą modlitwą, by realizując swoje powołanie, pogłębiali nieustannie osobistą więź z Chrystusem, aby móc skutecznie prowadzić powierzonych sobie ludzi ku zbawieniu.
  5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszystkie ofiary złożone w poprzednią niedzielę na tacę inwestycyjną, których suma wyniosła 9500 zł.; środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie prac związanych z prowadzonym wewnątrz kościoła remontem korytarza oraz wymianą nagłośnienia w naszej świątyni.
  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia najnowszy numer naszego parafialnego kwartalnika „Maryjo, pomagaj”; zachęcamy do nabycia oraz lektury.
  7. W przyszłą niedzielę uczestnicy 33 – dniowych rekolekcji zatytułowanych „Droga Maryi", podczas sumy odpustowej o godz. 12.30, dokonają aktu zawierzenia całego swojego życia Jezusowi przez pośrednictwo Maryi. Osoby zawierzające się prosimy o odebranie przy wyjściu z kościoła Aktów Zawierzenia, wypełnienie ich oraz przyniesienie za tydzień do świątyni. Osoby, które chciałyby zamówić Łańcuszek oddania Maryi jako widoczny ślad zawierzenia, prosimy o wpisanie się na listę. Koszt łańcuszka to 33 zł lub dowolny datek według możliwości.
  8. Informujemy, że dnia 11.07. będzie gościł w naszej Parafii o. John Bashobora – ugandyjski kapłan i charyzmatyk; plan spotkania jest następujący: o godz. 15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; 15.30 – konferencja o. John’a; ok. 17.30 – Eucharystia wraz z modlitwą o uzdrowienie; już dziś zapraszamy na to wydarzenie, by w ten sposób umocnić swoją wiarę i przybliżyć się do Boga.
  9. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do mężczyzn, którzy odczuwają powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni, by wraz z nowym rokiem akademickim wejść na drogę formacji. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia, są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

Czytania i komentarze na dziś

Aktualności

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.

Dzisiaj nasz parafianin Łukasz Preising oraz Piotr, Tadeusz i Jan , którzy wczoraj złożyli śluby wieczyste, przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość w Matemblewie o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się oddanie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

W dniach 23 - 24 września odbędzie się nawiedzenie Parafii przez relikwie św. Brata Alberta. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych.

Matka-Boza-Nieustajacej-Pomocy-full-size-large.jpg

W dniu 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Parafii.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński, nasz Parafianin.

Z dniem 1 lipca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Mikołaja Dacko z funkcji wikariusza w naszej brętowskiej Parafii i mianował go wikariuszem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gdyni - Oksywiu.

Na jego miejsce mianował ks. Krystiana Krepel, dotychczasowego wikariusza w Parafii św. Jana z Kęt w Rumii - Janowie.

Życzymy Księżom obfitości Bożych łask na drodze kapłańskiej posługi w nowych miejscach.

IMG_1516.JPG

IMG_1495.JPG

W dniach 16-17 czerwca odbyła się IV Pielgrzymka z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku do miejsca narodzin i chrztu bł. Doroty. Pielgrzymowało ok 80 osób, w tym kilkoro naszych Parafian. Przemierzyliśmy w sumie ok 70 km rozważając o życiu Błogosławionej i modląc się. Nocowaliśmy u rodzin w Nowej Cerkwi i w Lichnowach.

W sobotę, 3 czerwca w gronie 20 osób: ministrantów, ich rodziców, młodzieży z parafii wybraliśmy się na spływ rzeką Wdą.

Udało nam się, nie bez przygód pokonać odcinek 19,4 km z Bąka do Czarnej Wody.

W połowie drogi była wspólna Msza święta, a na zakończenie ognisko.

IMG_1482.JPG

W piątek, 19 maja odbyła się w naszej Parafii uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania 39 uczniom klas III gimnazjum, w tym 29 naszym Parafianom.

Mszę świętą sprawował i Sakramentu udzielił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przybyli, aby modlić się w intencji młodych wkraczających w dojrzałe życie chrześcijańskie.

1044.JPG