Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie w Kościele; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji, prosząc Chrystusa – Dobrego Pasterza, by nigdy nie zabrakło wspólnocie wierzących tych, którzy będą głosić Słowo Boże i udzielać sakramentów świętych, prowadząc ludzi do osobistego spotkania z Bogiem.
  2. W dzisiejszą niedzielę modli się z nami o. Paweł Popów – franciszkanin posługujący obecnie w klasztorze w Wejherowie, który przez cały dzień głosi Słowo Boże, a po każdej Eucharystii będzie zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii – na ich wyżywienie oraz pomoce szkolne i opiekę medyczną; za wszelkie dary serca o. Paweł bardzo dziękuje.
  3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszej parafialnej Scholi za przygotowanie Wielkanocnego Uwielbienia, które przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, którzy tak licznie przybyli do świątyni, by wspólnie się pomodlić, a także podjąć osobistą refleksję nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  5. W najbliższy wtorek – 23.04. – przypada uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Wojciech i nasz Pan Organista; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o Solenizantach, wypraszając Im przez przyczynę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy obfitość Bożego błogosławieństwa, siły, zdrowie i wszelkie potrzebne w codziennym życiu łaski.
  6. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzoną w ubiegłą niedzielę zbiórkę w ramach akcji Pola Nadziei, przeznaczoną na wsparcie działalności hospicjów; dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na tacę inwestycyjną, których suma wyniosła 10 200 zł; środki te pomogą sfinansować rozpoczęte prace budowlane wewnątrz naszej świątyni i pozwolą już wkrótce oddać do użytku tak długo wyczekiwaną parafialną kawiarenkę.
  7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 27.04. – po mszy św. o godz. 8.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

IMG_0956.JPG

Dzieci_fatimskie.jpg

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym wydarzeniem, a także ze zbliżającym się jubileuszem 90-lecia Parafii w tym roku przeżywać będziemy Misje święte pod hasłem: "Idźcie i głoście... ku Fatimie". Misje odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia br. Poprowadzą je pallotyni: ks. Damian Nyk i ks. Jerzy Bieńkowski. Rozpoczęcie w niedzielę, 2 kwietnia na wszystkich Mszach świętych.

91188179.jpg

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę na Kalwarię Warmińską do Głotowa i do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd 25 marca (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem.

Koszt: 60 zł (zawiera obiad w Gietrzwałdzie).

Zapisy (ostatnie miejsca) do piątku, 17 marca.

Ks. Proboszcz & ks. Mikołaj

ca52d0f6a03b44f292ca24bf237f8bd8.jpeg

Wszystkich Parafian zapraszamy do obejrzenia filmu "Zerwany kłos", dramatu hagiograficznego o życiu i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Proponujemy wyjście do kina "Krewetka" w najbliższą środę, 22 lutego na godz. 17.10. Zapisy u ks. Mikołaja w niedzielę, 19 lutego po każdej Mszy św. Koszt biletu: 13 zł.