Ogłoszenia duszpasterskie – 19.03.2023

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii czas rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. Andrzej Niemcewicz; nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej mszy św., zaś w poniedziałek, wtorek i środę na mszach św. o godz. 8 i 18; dzieci zapraszamy w te dni na nauki rekolekcyjne o godz. 16.30, zaś młodzież i pracujących do późna – w poniedziałek i wtorek na godz. 19.30; w środę – zapraszamy wszystkich parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia, którą rozpoczniemy o godz. 19.
  2. Zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwa pasyjne: drogi krzyżowej – w piątek – o godz. 8.30, 17 i 18.30 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w wielkopostne niedziele, o godz. 17.30.
  3. Dziękujemy wszystkim za udział w poniedziałkowej, całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz tym, którzy przybyli na spotkanie duszpasterskie inaugurujące przygotowania do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii.
  4. Ze względu na nauki rekolekcyjne poniedziałkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu nie odbędzie się; na Adorację połączoną z modlitwą uwielbienia zapraszamy wszystkich wiernych w środę, na godz. 19 – w ramach zakończenia naszych rekolekcji parafialnych oraz tradycyjnie – w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  5. W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną z niedzieli uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, zaś w sobotę – 25.03. – przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego; tego dnia na mszach św. o godz. 8 i 18 można będzie złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone.
  6. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę inwestycyjną, która wyniosła 9200 zł.
  7. Zapraszamy wszystkich wiernych, a w szczególności doradców życia rodzinnego, grupy i wspólnoty obrony życia, ruchy małżeńskie i rodzinne na mszę św. połączoną z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w najbliższą sobotę, o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku – Matemblewie.
  8. Zapraszamy również na Mszę Św. w intencji pomordowanych członków gdańskiej Polonii, która sprawowana będzie w najbliższą środę, o godz. 18.00, w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, przy ul. Legionów.
  9. Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza na 24 – godzinne czuwanie z rozważaniem Męki Pańskiej według objawień Sługi Bożej Luizy Piccarrety; czuwanie rozpocznie się Eucharystią w piątek – 24.03. – o godz. 16 i zakończy się mszą św. w sobotę – 25.03. – o godz. 17; miejscem czuwania będzie kaplica pod kościołem pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Gdańsku – Kokoszkach; do modlitwy można dołączyć o dowolnej godzinie.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.