Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu wieczornej mszy św. i potrwa do godziny 19.30 oraz w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego; wypraszajmy w naszych osobistych modlitwach dary i charyzmaty potrzebne w codziennym kształtowaniu osobistej świętości; z kolei w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeżywane w tradycji ludowej jako II. Dzień Zielonych Świąt; tego dnia obchodzona jest również uroczystość odpustowa w Matemblewie – uroczysta suma będzie celebrowana o godz. 18.
  4. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; ofiary te pomogą sfinansować prace zmierzające do przekazania do użytku naszej parafialnej kawiarenki.
  5. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Słowackiego, Chrzanowskiego, Reymonta, a potem nastąpi powrót do kościoła ul. Słowackiego.
  6. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do uczestnictwa w 33 – dniowych rekolekcjach zatytułowanych „Droga Maryi", które rozpoczniemy we wtorek – 21.05. – Eucharystią celebrowaną o godz. 18, a zakończymy – 23.06. – aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi; w związku z tym, gościmy dziś w naszej Parafii Mariusza Starostę z Fundacji Tota Tua, który przedstawi krótkie świadectwo o owocach tych rekolekcji oraz będzie rozprowadzał książkę pt. „Droga Maryi".
  7. Zapraszamy wszystkich Parafian do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Kochać każde życie”, która prezentuje poszczególne etapy rozwoju człowieka, zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba, mającej na celu podkreślenie wartości i piękna wszystkich wymiarów ludzkiej egzystencji; zachęcamy do zapoznania się z treścią tej ekspozycji i podjęcia refleksji nad tym największym z darów Stwórcy.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 25.05., po mszy św. o godz. 8.

Poradnictwo rodzinne dla małżeństw i narzeczonych jest dostępne w każdy wtorek, od 15 listopada w godz. 18.00 - 19.00 w biurze parafialnym. Zapraszamy !

11 listopada, w narodowe Święto Niepodległości zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu - według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej wieczornej, czyli ok. godz. 19.30 zapraszamy na wykład ks. dr. Leszka Jażdżewskiego, jednego z naszych duszpasterzy oraz na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do kawiarni parafialnej.

450,5,znicze.jpg

We wtorek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze święte jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 14.00, której nie będzie z racji Mszy św. na Cmentarzu Srebrzysko. Wieczorna Msza św. o godz. 18.30. Msze święte w tym dniu w kaplicy przy krematorium na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Procesja za zmarłych na Cmentarzu Srebrzysko o godz. 15.00 od bramy głównej, a po niej Msza św. przy krzyżu. Procesja na naszym cmentarzu, tu przy kościele po Mszy św. o godz. 8.00. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej.

W środę, 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, dodatkowa o godz. 9.00 z procesją za zmarłych na naszym cmentarzu, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.30. Uroczysta Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych o godz. 18.00, intencje można przynosić do zakrystii. Msza św. w kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko w Dzień Zaduszny o godz. 15.00.

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)