Ogłoszenia duszpasterskie – 21.04.2024

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie w Kościele; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji, prosząc Chrystusa – Dobrego Pasterza, by nigdy nie zabrakło wspólnocie wierzących tych, którzy będą głosić Słowo Boże i udzielać sakramentów świętych, prowadząc ludzi do osobistego spotkania z Bogiem.
  2. W dzisiejszą niedzielę modli się z nami o. Paweł Popów – franciszkanin posługujący obecnie w klasztorze w Wejherowie, który przez cały dzień głosi Słowo Boże, a po każdej Eucharystii będzie zbierał ofiary dla ubogich dzieci z Boliwii – na ich wyżywienie oraz pomoce szkolne i opiekę medyczną; za wszelkie dary serca o. Paweł bardzo dziękuje.
  3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszej parafialnej Scholi za przygotowanie Wielkanocnego Uwielbienia, które przeżyliśmy w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, którzy tak licznie przybyli do świątyni, by wspólnie się pomodlić, a także podjąć osobistą refleksję nad tajemnicą Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej mszy św. i potrwa do godz. 19.30; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.00.
  5. W najbliższy wtorek – 23.04. – przypada uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski i naszej Archidiecezji; w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Wojciech i nasz Pan Organista; pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o Solenizantach, wypraszając Im przez przyczynę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy obfitość Bożego błogosławieństwa, siły, zdrowie i wszelkie potrzebne w codziennym życiu łaski.
  6. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzoną w ubiegłą niedzielę zbiórkę w ramach akcji Pola Nadziei, przeznaczoną na wsparcie działalności hospicjów; dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na tacę inwestycyjną, których suma wyniosła 10 200 zł; środki te pomogą sfinansować rozpoczęte prace budowlane wewnątrz naszej świątyni i pozwolą już wkrótce oddać do użytku tak długo wyczekiwaną parafialną kawiarenkę.
  7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 27.04. – po mszy św. o godz. 8.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.

IMG_0020.JPG

W poniedziałek, 23 maja br. 39 gimnazjalistów i 2 osoby dorosłe przystąpią w naszym kościele parafialnym do Bierzmowania. Sakramentu udzieli ksiądz biskup Wiesław Szlachetka. Kandydaci zbierają się o godz. 17.20. Podczas Mszy św. będzie jeszcze okazja do spowiedzi, przede wszystkim dla Rodziców i Gości. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby Bierzmowanie było dla nich rzeczywiście bramą do dojrzałego życia chrześcijańskiego.

Ks. Piotr Bonin, wikariusz naszej Parafii obchodzi 25. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwom Parafian i wszystkich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą w niedzielę, 22 maja o godz. 12.00.

Rozpoczęliśmy montaż kolejnych, dużych okien w górnym kościele. W tym roku zamierzamy wstawić okna w całej widocznej na zdjęciu części oraz wymienić całą prawą część okien w dolnym kościele. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!

thumb_IMG_3643_1024.jpg

Z radością informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap prac przy układaniu kostki brukowej na placu kościelnym. Z tej okazji Ksiądz Proboszcz zaprosił na uroczysty obiad na plebani panów, którzy przez prawie miesiąc społecznie wykonywali te prace na rzecz wspólnoty parafialnej. Ciąg dalszy prac w czerwcu. Można jeszcze składać ofiary na nowy materiał.

W poniedziałek, 18 kwietnia rozpoczęśliśmy prace przy układaniu kostki brukowej na placu przed kościołem. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejowi Bemowskiemu za ofiarowanie naszej Parafii 500 m2 materiału. Zapraszamy do wspólnej, społecznej pracy od poniedziałku do soboty od godz. 9.00.

Zapraszamy do objerzenia filmu z przedstawienia Scholi Niebieskiej, Rodziców i młodszych ministrantów o Dobrym Pasterzu, które odbyło się w trakcie Mszy Świętej dziecięcej o godz. 11.00, w dniu 17 kwietnia 2016 roku.

Triduum modlitewne w ramach 1050-lecia Chrztu Polski 14, 15 i 16 kwietnia (czwartek, piątek i sobota). Msze św. z nauką o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę 17 kwietnia po mszy św. wieczornej konferencja historyczna w kawiarence.

14 kwietnia — Chrzest sakramentem światłości i życia.

15 kwietnia — Chrzest narodzeniem do nowego życia.

16 kwietnia — Chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Odkryjmy na nowo wartość naszego chrztu! Do nabycia publikacje związane z historią Chrztu Polski