IV Niedziela Wielkanocna - 22 kwietnia

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna 4789 zł.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży kl. III gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:45.

4. Spotkanie członków Żywego Różańca – w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Spotkanie braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w ostatnią sobotę miesiąca kwietnia, po mszy św. o godz. 8:00.

6. Zapraszamy chłopców, który chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, aby zgłaszali się do ks. Krystiana przed niedzielną dziecięcą Mszą św.

7. Wychodząc z kościoła możemy dziś u naszych panów złożyć swoją ofiarę na nowy chodnik wzdłuż cmentarza oraz na nowe kaloryfery.

IMG_1281.JPG

W niedzielę, 7 maja odbył się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha w Gdańsku Świętym Wojciechu. Nasi Parafianie pielgrzymowali pieszo z Bazyliki Mariackiej wraz z Księdzem Proboszczem Tadeuszem, zaś na Wzgórzu Świętego Wojciecha uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej wraz z Ks. Mikołajem.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Podczas procesji z darami, rodzina z naszej Parafii, uczestnicy ŚDM w Krakowie wręczyli Celebransowi dar od naszej Parafii: piłkę nożną oraz koszulkę piłkarską.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

IMG_0956.JPG

Dzieci_fatimskie.jpg

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym wydarzeniem, a także ze zbliżającym się jubileuszem 90-lecia Parafii w tym roku przeżywać będziemy Misje święte pod hasłem: "Idźcie i głoście... ku Fatimie". Misje odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia br. Poprowadzą je pallotyni: ks. Damian Nyk i ks. Jerzy Bieńkowski. Rozpoczęcie w niedzielę, 2 kwietnia na wszystkich Mszach świętych.

91188179.jpg

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę na Kalwarię Warmińską do Głotowa i do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd 25 marca (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem.

Koszt: 60 zł (zawiera obiad w Gietrzwałdzie).

Zapisy (ostatnie miejsca) do piątku, 17 marca.

Ks. Proboszcz & ks. Mikołaj