III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary dziś złożone, przeznaczone są w całości na przygotowanie górnego kościóła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5129 zł.

2. Msze św. roratnie dla dzieci, codziennie o godz. 6:30. Dzieci przynoszą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Roraty dla młodziezy i pracujących do późnych godzin, od poniedziałku do piątku o godz. 19:30.

3. Rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę, dla młodzieży o godz. 19:30, dla dorosłych o 9:00, 18:00 i 20:30 w połączeniu z Apelem Jasnogórskim. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Krzysztof Mudlaff. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę od godz. 8:30 i od godz. 16:00

4. W dzisiejszym Biuletynie dodatek świąteczny – Modlitwa Chrześcijańskiego Obrzędu Wieczerzy Wigilijnej.

23/24 września w naszej parafi, to czas nawiedzenia relikwii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Wprowadzenie relikwii i uroczysta msza św. w sobotę o godz. 18.00. Zakończenie w niedzielę mszą św. o godz. 18.30.

Dzisiaj nasz parafianin Łukasz Preising oraz Piotr, Tadeusz i Jan , którzy wczoraj złożyli śluby wieczyste, przyjmą święcenia diakonatu. Uroczystość w Matemblewie o godz. 18.00.

W najbliższy piątek, 8 września, ks. Wiesław Wiśniewski wraz z czterema współbraćmi złoży śluby wieczyste. Uroczystość odbędzie się w Matemblewie o godz. 18.00.

8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się oddanie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

W dniach 23 - 24 września odbędzie się nawiedzenie Parafii przez relikwie św. Brata Alberta. Szczegóły będą podane w ogłoszeniach parafialnych.

Matka-Boza-Nieustajacej-Pomocy-full-size-large.jpg

W dniu 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki naszej Parafii.

W tym dniu zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Zbigniew Zieliński, nasz Parafianin.

Z dniem 1 lipca br. Ksiądz Arcybiskup odwołał ks. Mikołaja Dacko z funkcji wikariusza w naszej brętowskiej Parafii i mianował go wikariuszem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Gdyni - Oksywiu.

Na jego miejsce mianował ks. Krystiana Krepel, dotychczasowego wikariusza w Parafii św. Jana z Kęt w Rumii - Janowie.

Życzymy Księżom obfitości Bożych łask na drodze kapłańskiej posługi w nowych miejscach.

IMG_1516.JPG

IMG_1495.JPG

W dniach 16-17 czerwca odbyła się IV Pielgrzymka z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku do miejsca narodzin i chrztu bł. Doroty. Pielgrzymowało ok 80 osób, w tym kilkoro naszych Parafian. Przemierzyliśmy w sumie ok 70 km rozważając o życiu Błogosławionej i modląc się. Nocowaliśmy u rodzin w Nowej Cerkwi i w Lichnowach.

W sobotę, 3 czerwca w gronie 20 osób: ministrantów, ich rodziców, młodzieży z parafii wybraliśmy się na spływ rzeką Wdą.

Udało nam się, nie bez przygód pokonać odcinek 19,4 km z Bąka do Czarnej Wody.

W połowie drogi była wspólna Msza święta, a na zakończenie ognisko.

IMG_1482.JPG

W piątek, 19 maja odbyła się w naszej Parafii uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania 39 uczniom klas III gimnazjum, w tym 29 naszym Parafianom.

Mszę świętą sprawował i Sakramentu udzielił ks. biskup Zbigniew Zieliński.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przybyli, aby modlić się w intencji młodych wkraczających w dojrzałe życie chrześcijańskie.

2111862208.jpg

W piątek 19 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ksiądz biskup Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu Bierzmowania 38 uczniom klas III gimnazjum, w większości naszym Parafianom. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów oraz ich rodzin.

Nowenny i próby:

• niedziela, 14.05, godz. 15.00: Msza św. dla kandydatów oraz ich rodziców, VI Nowenna i próba
  • wtorek, 16.05, godz. 18.45: VII Nowenna i próba
  • środa, 17.05, godz. 18.45: VIII Nowenna i próba
  • czwartek, 18.05, od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków, godz. 18.45: IX Nowenna i próba ze świadkami

W dniu Bierzmowania gromadzimy się w kościele najpóźniej o godz. 17.15.