XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Z ubiegłą niedzielę zebraliśmy na prace w górnym kościele 4528 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczymy na ten sam cel.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Uroczysta msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. W roku jubileuszowym szczególnie zachęcamy do uczestniczenia w odpuście w parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie, aby uzyskać odpusty jubileuszowe.

Pielgrzymka odpustowa wyruszy z naszej parafii wyruszy o godz. 17:00, uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18:00.

4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego kwartalnika Maryjo Pomagaj znajdziemy w nim ciekawe artykuły z historii naszej parafii, jak i bieżących wydarzeń.

5. Chór parafialny rozpoczyna rok śpiewaczy. Zapraszamy wszystkich chętnych – w szczególności mężczyzn, do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18:30 w szkole im. Św. J. de La Salle.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym 2019 r. Zapisy i więcej informacji o pielgrzymkach u ks. Leszka.

7. Zapraszamy panów, do pomocy przy usunięciu papy z posadzki górnego kościoła. Rozpoczęcie prac jutro, poniedziałek o godz. 9.00.

8 Ogłoszenie ważne zwłaszcza dla wszrystkich rodziców, których dzieci rozpoczęły nowy rok szkolno-katechetyczny:

W związku wprowadzanym w gdańskich przedszkolach i szkołach programem – Modelu na rzecz równego traktowania, pragniemy ostrzec rodziców przed działaniami edukatorów prowadzących w placówkach edukacyjnych - warsztaty antydyskryminacyjne czy równościowe, które mają na celu demoralizację dzieci i młodzieży. W tym celu w dzisiejszym biuletynie zamieszczamy specjalny dodatek: Informację dotyczącą odpowiedzialności rodziców za katolickie wychowanie dzieci oraz Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze, które rodzice mogą złożyć w szkole, do której uczęszczają ich dzieci.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

IMG_0956.JPG

Dzieci_fatimskie.jpg

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym wydarzeniem, a także ze zbliżającym się jubileuszem 90-lecia Parafii w tym roku przeżywać będziemy Misje święte pod hasłem: "Idźcie i głoście... ku Fatimie". Misje odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia br. Poprowadzą je pallotyni: ks. Damian Nyk i ks. Jerzy Bieńkowski. Rozpoczęcie w niedzielę, 2 kwietnia na wszystkich Mszach świętych.

91188179.jpg

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę na Kalwarię Warmińską do Głotowa i do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd 25 marca (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem.

Koszt: 60 zł (zawiera obiad w Gietrzwałdzie).

Zapisy (ostatnie miejsca) do piątku, 17 marca.

Ks. Proboszcz & ks. Mikołaj

ca52d0f6a03b44f292ca24bf237f8bd8.jpeg

Wszystkich Parafian zapraszamy do obejrzenia filmu "Zerwany kłos", dramatu hagiograficznego o życiu i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Proponujemy wyjście do kina "Krewetka" w najbliższą środę, 22 lutego na godz. 17.10. Zapisy u ks. Mikołaja w niedzielę, 19 lutego po każdej Mszy św. Koszt biletu: 13 zł.

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza doświadczających choroby i cierpienia zapraszamy w najbliższą sobotę, 11 lutego na uroczystą Mszę św. dla Chorych i za Chorych. Mszy świętej, podczas której udzielimy Sakramentu Chorych będzie przewodniczył ks. biskup Zbigniew Zieliński.