III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary dziś złożone, przeznaczone są w całości na przygotowanie górnego kościóła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5129 zł.

2. Msze św. roratnie dla dzieci, codziennie o godz. 6:30. Dzieci przynoszą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Roraty dla młodziezy i pracujących do późnych godzin, od poniedziałku do piątku o godz. 19:30.

3. Rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę, dla młodzieży o godz. 19:30, dla dorosłych o 9:00, 18:00 i 20:30 w połączeniu z Apelem Jasnogórskim. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Krzysztof Mudlaff. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę od godz. 8:30 i od godz. 16:00

4. W dzisiejszym Biuletynie dodatek świąteczny – Modlitwa Chrześcijańskiego Obrzędu Wieczerzy Wigilijnej.

IMG_1281.JPG

W niedzielę, 7 maja odbył się doroczny odpust ku czci św. Wojciecha w Gdańsku Świętym Wojciechu. Nasi Parafianie pielgrzymowali pieszo z Bazyliki Mariackiej wraz z Księdzem Proboszczem Tadeuszem, zaś na Wzgórzu Świętego Wojciecha uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej wraz z Ks. Mikołajem.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce, ks. abp Salvatore Pennacchio. Podczas procesji z darami, rodzina z naszej Parafii, uczestnicy ŚDM w Krakowie wręczyli Celebransowi dar od naszej Parafii: piłkę nożną oraz koszulkę piłkarską.

2016_Syria_Krol_Sikon12.jpg

W II Niedzielę Wielkanocną (23 IV) z woli św. Jana Pawła II przypada Święto Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na pomoc pogrążonej w wojnie Syrii. Zachęcamy do ofiarności !

O tragicznej sytuacji chrześcijan w tym kraju możemy przeczytać w najnowszym Biuletynie.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

IMG_0956.JPG

Dzieci_fatimskie.jpg

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym wydarzeniem, a także ze zbliżającym się jubileuszem 90-lecia Parafii w tym roku przeżywać będziemy Misje święte pod hasłem: "Idźcie i głoście... ku Fatimie". Misje odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia br. Poprowadzą je pallotyni: ks. Damian Nyk i ks. Jerzy Bieńkowski. Rozpoczęcie w niedzielę, 2 kwietnia na wszystkich Mszach świętych.

91188179.jpg

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę na Kalwarię Warmińską do Głotowa i do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd 25 marca (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem.

Koszt: 60 zł (zawiera obiad w Gietrzwałdzie).

Zapisy (ostatnie miejsca) do piątku, 17 marca.

Ks. Proboszcz & ks. Mikołaj