XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych w piątek o godz. 8:00 i 18:00. Intencje można składać w zakrystii. O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy na piesza pielgrzymkę z Gdańska do Częstochowy. Zapisy do grupy biało-fioletowej we wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 18:00 w biurze parafialnym.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 17 – 21. września. Koszt 600 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich i kościołów w Kłodawie, Mierzeszynie i Różynach, która odbędzie się 18 sierpnia. Koszt 25 zł, kontakt i zapisy u ks. Leszka.

7. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

zmartwychwstanie.jpg

**Z okazji Świąt Wielkanocnych,

wszystkim drogim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii

życzymy obfitości łask od Chrystusa zmartwychwstałego

oraz radości i pokoju w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.**

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz Parafii wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi

dwnld1619154868.jpg

W 7. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem modliliśmy się podczas Mszy świetych o życie wieczne dla śp. Ofiar katastrofy, o zgodę w Narodzie i o dobrobyt duchowy i materialny naszej Ojczyzny.

Requiescant in pace. Niech odpoczywają w pokoju.

Sakrament pokuty i pojednania:

• Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek: 17.00 - 20.00,
  • Wielka Środa: 16.00 - 20.00,
  • Wielki Piątek: 6.30 -24.00,
  • Wielka Sobota: 16.00 - 19.00.

IMG_0960.JPG

Mszami św. z poświęceniem palm i procesjami uczciliśmy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy, a tym samym rozpoczęliśmy Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych szczególnie na uroczyste liturgie Triduum Paschalnego. Uroczystości Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę 9 kwietnia obchodzimy pamiątkę uroczystego powitania Chrystusa w Jerozolimie. To również Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Zapraszamy Wiernych na Msze święte niedzielne:

• z poświęceniem palm - na wszystkich Mszach św.,

• z procesją z palmami - na Mszach św. dziecięcych - o godz. 11.00 i 13.00,

• ze śpiewaną Pasją (opisem Męki Pańskiej) na Mszach św. o godz. 8.00 (suma), 9.30 (dla młodzieży) oraz o 12.00.

Spowiadamy podczas wszystkich Mszy.

niedziela-palmowa.jpg

W dniach od 2 do 8 kwietnia trwały w naszej Parafii Misje święte.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Księżom Pallotynom: ks. Jerzemu Bieńkowskiemu i ks. Damianowi Nykowi za sprawowane Msze święte, wygłoszone nauki oraz poprowadzone nabożeństwa.

Dziękujemy też wszystkim drogim Parafianom za liczny i zaangażowany udział w Misjach.

Ks. Tadeusz Chajewski, proboszcz wraz z duszpasterzami

IMG_0956.JPG

Dzieci_fatimskie.jpg

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym wydarzeniem, a także ze zbliżającym się jubileuszem 90-lecia Parafii w tym roku przeżywać będziemy Misje święte pod hasłem: "Idźcie i głoście... ku Fatimie". Misje odbędą się w dniach od 2 do 8 kwietnia br. Poprowadzą je pallotyni: ks. Damian Nyk i ks. Jerzy Bieńkowski. Rozpoczęcie w niedzielę, 2 kwietnia na wszystkich Mszach świętych.

91188179.jpg

Zapraszamy na doroczną parafialną pielgrzymkę na Kalwarię Warmińską do Głotowa i do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Wyjazd 25 marca (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła. Powrót wieczorem.

Koszt: 60 zł (zawiera obiad w Gietrzwałdzie).

Zapisy (ostatnie miejsca) do piątku, 17 marca.

Ks. Proboszcz & ks. Mikołaj

ca52d0f6a03b44f292ca24bf237f8bd8.jpeg

Wszystkich Parafian zapraszamy do obejrzenia filmu "Zerwany kłos", dramatu hagiograficznego o życiu i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. Proponujemy wyjście do kina "Krewetka" w najbliższą środę, 22 lutego na godz. 17.10. Zapisy u ks. Mikołaja w niedzielę, 19 lutego po każdej Mszy św. Koszt biletu: 13 zł.

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza doświadczających choroby i cierpienia zapraszamy w najbliższą sobotę, 11 lutego na uroczystą Mszę św. dla Chorych i za Chorych. Mszy świętej, podczas której udzielimy Sakramentu Chorych będzie przewodniczył ks. biskup Zbigniew Zieliński.