IV Niedziela Wielkanocna - 22 kwietnia

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna 4789 zł.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży kl. III gimnazjum, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania – we wtorek, środę i czwartek o godz. 18:45.

4. Spotkanie członków Żywego Różańca – w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 8:00.

5. Spotkanie braterskie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w ostatnią sobotę miesiąca kwietnia, po mszy św. o godz. 8:00.

6. Zapraszamy chłopców, który chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, aby zgłaszali się do ks. Krystiana przed niedzielną dziecięcą Mszą św.

7. Wychodząc z kościoła możemy dziś u naszych panów złożyć swoją ofiarę na nowy chodnik wzdłuż cmentarza oraz na nowe kaloryfery.

W radosnym Okresie Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich Parafian wraz z dziećmi do rodzinnej modlitwy przy naszym Żłóbku. Dziękujemy za trud zbudowania naszej parafialnej Szopki Siostrze Monice - naszej zakrystiance oraz p. Stasiowi Orczykowskiemu wraz z pomocnikami.

image3.JPG

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, pokoju i radości w naszych rodzinach, a także obfitości łask Bożych w nowym AD 2017.

Duszpasterze i Siostry z Parafii MBNP w Gdańsku Brętowie

wigilia-boze-narodzenie.jpg

Wszystkich Parafian, a szczególnie najmłodszych zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Scholi Niebieskiej, młodszych ministrantów i Rodziców, które odbędą się w I dzień świąt, 25 grudnia o godz. 10.30. Bezpośrednio po Jasełkach rozpocznie się Msza święta dla dzieci.

20161217_095309.jpg

adwent_3.jpg

Wszystkich Parafian zapraszamy na rekolekcje adwentowe, abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się duchowo na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Nauki rekolekcyjne będą się odbywały:

• w niedzielę (11 grudnia) na wszystkich Mszach świętych,
  • od poniedziałku do środy (12 - 14 grudnia) o godz. 9.00, 18.00 i 20.30 (dorośli) oraz o godz. 19.30 (młodzież).

Rekolekcje poprowadzi ks. Władysław Pasiut, saletyn.

Spowiedź rekolekcyjna: w niedzielę na wszystkich Mszach św., w poniedziałek w godz. 8.30 - 9.30, we wtorek i środę w godz. 8.30 - 9.30 oraz od godzl 16.00.

Zapraszamy !

Dzieci i dorosli gromadzą się codziennie o 6.30 na roratach, podczas których poznają niezwykłą historię Cudownego Obrazu oraz narodowego Sanktarium na Jasnej Górze. Jest czas na zabawy i gry zręcznosciowe, kazanie księdza Proboszcza Tadeusza w oparciu o program roratni Małego Goscia, a także pokaz multimedialny, w miarę możliwosci czasowych.

Codziennie też staramy się (symbolicznie, po kosciele) pokonywać jeden z etapów Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku towarzyszy nam również przesympatyczna, smocza rodzinka Wawelskich z Krakowa :)

Zapraszamy do wspólnego czuwania z Matką Bożą Częstochowską !

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę świętą roratnią codziennie w Adwencie od poniedziałku do soboty (godz. 6.30). W tym roku, z racji 300. Rocznicy Koronacji Obrazu zgłębiamy historię ikony Matki Bożej oraz niezwykłe dzieje Jasnej Góry.

Gościmy też w naszym kościele parafialnym rodzinkę Wawelskich z Krakowa :)

image1.JPG

lso-300x300.png Najbliższa, I Niedziela Adwentu będzie również świętem Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii. Trzech wieloletnich ministrantów zostanie promowanych na lektorów przez Księdza Proboszcza podczas Mszy świętej młodzieżowej o godz. 9.30. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby zawsze godnie i ze starannością proklamowali Słowo Boże.

thumbnail_20161119_112934.jpg

Nasza parafialna Schola Niebieska uczestniczyła w sobotę, 19 listopada w kolejnej, szóstej już edycji przeglądu scholi "Cecyliada", w Parafiii św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem "Być miłosiernym". W programie były przesłuchania scholek, Msza święta, słodki poczęstunek oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa.

Gratulujemy !

thumbnail_20161119_155504.jpg

Grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret“ zaprasza na parafialne czuwanie przed nowym rokiem liturgicznym, które odbędzie się w sobotę, 26 listopada w naszym kościele.

Program:

10.00 - Konferencja I

11.00 - Nabożeństwo różańcowe

12.00 - Anioł Pański, następnie poczęstunek

13.00 - Konferencja II

14.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego

16.00 - Eucharystia (Jubileusz 20-lecia grupy modlitewnej "Nazaret"

Poradnictwo rodzinne dla małżeństw i narzeczonych jest dostępne w każdy wtorek, od 15 listopada w godz. 18.00 - 19.00 w biurze parafialnym. Zapraszamy !