XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych w piątek o godz. 8:00 i 18:00. Intencje można składać w zakrystii. O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy na piesza pielgrzymkę z Gdańska do Częstochowy. Zapisy do grupy biało-fioletowej we wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 18:00 w biurze parafialnym.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 17 – 21. września. Koszt 600 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich i kościołów w Kłodawie, Mierzeszynie i Różynach, która odbędzie się 18 sierpnia. Koszt 25 zł, kontakt i zapisy u ks. Leszka.

7. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg