XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Z ubiegłą niedzielę zebraliśmy na prace w górnym kościele 4528 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczymy na ten sam cel.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Uroczysta msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. W roku jubileuszowym szczególnie zachęcamy do uczestniczenia w odpuście w parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie, aby uzyskać odpusty jubileuszowe.

Pielgrzymka odpustowa wyruszy z naszej parafii wyruszy o godz. 17:00, uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18:00.

4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego kwartalnika Maryjo Pomagaj znajdziemy w nim ciekawe artykuły z historii naszej parafii, jak i bieżących wydarzeń.

5. Chór parafialny rozpoczyna rok śpiewaczy. Zapraszamy wszystkich chętnych – w szczególności mężczyzn, do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18:30 w szkole im. Św. J. de La Salle.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym 2019 r. Zapisy i więcej informacji o pielgrzymkach u ks. Leszka.

7. Zapraszamy panów, do pomocy przy usunięciu papy z posadzki górnego kościoła. Rozpoczęcie prac jutro, poniedziałek o godz. 9.00.

8 Ogłoszenie ważne zwłaszcza dla wszrystkich rodziców, których dzieci rozpoczęły nowy rok szkolno-katechetyczny:

W związku wprowadzanym w gdańskich przedszkolach i szkołach programem – Modelu na rzecz równego traktowania, pragniemy ostrzec rodziców przed działaniami edukatorów prowadzących w placówkach edukacyjnych - warsztaty antydyskryminacyjne czy równościowe, które mają na celu demoralizację dzieci i młodzieży. W tym celu w dzisiejszym biuletynie zamieszczamy specjalny dodatek: Informację dotyczącą odpowiedzialności rodziców za katolickie wychowanie dzieci oraz Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze, które rodzice mogą złożyć w szkole, do której uczęszczają ich dzieci.

tadeusz_chajewski.jpg

W piątek, 28 października obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to również dzień imienin naszego Księdza Proboszcza Tadeusza. Wszystkich Parafian zapraszamy do modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta na podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.

5606d9e7e02c6_p.jpg

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pierwszej Rocznicy Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Uroczysta Msza Święta odbędzie się w naszym kościele parafialnym w najbliższy wtorek, 25 października o godz. 18.00. Celebra będzie miała potrójny wymiar - będzie dziękczynieniem za posługę Księdza Biskupa, rozpoczęciem trzyletniego przygotowania do Jubileuszu 90-lecia naszej Parafii oraz modlitwą w intencji przebudowy naszej świątyni (poświęcenie nowych okien w dolnym kościele).

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg