XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Z ubiegłą niedzielę zebraliśmy na prace w górnym kościele 4528 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczymy na ten sam cel.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Uroczysta msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. W roku jubileuszowym szczególnie zachęcamy do uczestniczenia w odpuście w parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie, aby uzyskać odpusty jubileuszowe.

Pielgrzymka odpustowa wyruszy z naszej parafii wyruszy o godz. 17:00, uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18:00.

4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego kwartalnika Maryjo Pomagaj znajdziemy w nim ciekawe artykuły z historii naszej parafii, jak i bieżących wydarzeń.

5. Chór parafialny rozpoczyna rok śpiewaczy. Zapraszamy wszystkich chętnych – w szczególności mężczyzn, do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18:30 w szkole im. Św. J. de La Salle.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym 2019 r. Zapisy i więcej informacji o pielgrzymkach u ks. Leszka.

7. Zapraszamy panów, do pomocy przy usunięciu papy z posadzki górnego kościoła. Rozpoczęcie prac jutro, poniedziałek o godz. 9.00.

8 Ogłoszenie ważne zwłaszcza dla wszrystkich rodziców, których dzieci rozpoczęły nowy rok szkolno-katechetyczny:

W związku wprowadzanym w gdańskich przedszkolach i szkołach programem – Modelu na rzecz równego traktowania, pragniemy ostrzec rodziców przed działaniami edukatorów prowadzących w placówkach edukacyjnych - warsztaty antydyskryminacyjne czy równościowe, które mają na celu demoralizację dzieci i młodzieży. W tym celu w dzisiejszym biuletynie zamieszczamy specjalny dodatek: Informację dotyczącą odpowiedzialności rodziców za katolickie wychowanie dzieci oraz Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze, które rodzice mogą złożyć w szkole, do której uczęszczają ich dzieci.

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.

DSC_0042.jpg

W sobotę, 11 czerwca wybraliśmy się w gronie ministrantów i lektorów naszej Parafii wraz z niektórymi rodzicami (w sumie 19 osób) na rzekę Wdę. W pięknej pogodzie pokonaliśmy w kajakach 23-kilometrowy odcinek z Czarnej Wody do Osowa Leśnego. Po drodze była Msza święta nad rzeką w intencji uczestników spływu i ich rodzin. Nie obyło się bez przygód (napotkane konie w wodzie (!) i wywrotka księdza opiekuna :) Zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami i domowym sernikiem. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tu wrócimy i pokonamy wspólnie i z Bożą pomocą kolejny odcinek Wdy.

thumb_IMG_3684_1024.jpg

thumb_IMG_3686_1024.jpg

thumb_IMG_3680_1024.jpg

W piątek i sobotę po Bożym Ciele pielgrzymowaliśmy pieszo łącznie 75 km do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Grupa pielgrzymów pochodzących z różnych parafii (w tym 3 z naszej) wędrowała przez Żuławy, z noclegiem w Nowej Cerkwi.

matowy.jpg

Przygotowania do procesji Bożego Ciała idą pełną parą. Na zdjęciach poniżej - Parafianie budujący ołtarze na ul. Podkarpackiej i na ul. Niedźwiednik. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą procesję, która wyruszy po sumie o godz. 9.00.

thumb_IMG_3669_1024.jpg

thumb_IMG_3671_1024.jpg

thumb_IMG_3670_1024.jpg

W poniedziałek, 23 maja, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzielił Sakramentu Bierzmowania 41 osobom, w większości młodzieży klas III z Gimnazjum nr 31 Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii, przede wszystkim Kapłanom, Rodzinom, Świadkom, p. dyrektor Joannie Reszczyńskiej wraz z paniami wychowawczyniami klas za obecność i wspólną modlitwę w intencji młodych. Nowobierzmowanym życzymy wielu łask Bożych w dojrzałym życiu chrześcijańskim!

DSC_1247.JPG

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do piękna liturgii uroczystości 25-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego, naszego Parafianina. Czcigodnemu Jubilatowi życzymy obfitości łask Bożych w posłudze biskupiej.