II Niedziela Wielkiego Postu - 17. marca 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5678 zł. Wszystkie ofiary, które dzisiaj złożymy, są również przeznaczone na ten cel.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po mszy wieczornej do 20:30.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek – dla dorosłych o godz. 8:30 i 18:30; dla dzieci o 17:00; młodzieży o 19:30. Dodatkowa Droga Krzyżowa dla studentów i pracujących o 20:30.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci podczas mszy św. O godz. 11:30 i 13:00. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę dla dzieci klas 0-III o godz. 16:00; dla dzieci klas IV-VII o godz. 17:00.

6. We wtorek 19. lutego, przypada uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 6:30; 8:00, dodatkowa o 9:00; uroczysta suma o godz. 18:00.

Rycerze Kolumba zapraszają wiernych i całe rodziny do oddania się w tym dniu w opiekę św. Józefowi i św. Rodzinie.

7. Ukazał się nowy numer kwartalnika Maryjo Pomagaj, a w nim ciekawe artykuły z życia i historii naszej parafii.

8. W dzisiejszym Biuletynie kolejny dodatek – druga część z cyklu „Nauka o ośmiu demonach duszy”, czyli o pracy nad głównymi wadami charakteru.

9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na misje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.

Wszystkich Parafian zapraszamy do odwiedzenia naszej budującej się świątyni w najbliższą niedzielę, 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 16.00. Bezpośrednio po Mszy świętej dziecięcej, czyli o godz. 12.00 rozpocznie się koncert uwielbienia naszej Scholi Niebieskiej. Przewidziane są też różne inne atrakcje.

Niedziela, 12 czerwca była w naszej Parafii czasem duchowego przygotowania do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Kazania na Mszach świętych głosił ks. Mikołaj, który wraz z grupą młodych ludzi z naszej wspólnoty będzie uczestniczył w ŚDM w Krakowie w dniach 25 - 31 lipca br. Poznaliśmy ideę i historię ŚDM, hasło i logo Spotkania, był też czas na osobiste świadectwo z JMJ w Paryżu. Bardzo dziękujemy drogim Parafianom za duchowe i materialne wsparcie naszego wyjazdu do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

logo-śdm-kraków-2016-młodzi-dla-młodych.png

Z okazji dzisiejszego wieczornego meczu Polska - Irlandia Północna, nasza Schola Niebieska zmieniła swoje stroje i tym razem na niedzielnej Mszy św. dziecięcej wystąpiła w barwach biało - czerwonych. Przed ogłoszeniami Ksiądz Proboszcz ubrany w swój kibicowski strój przećwiczył doping z dziećmi i z resztą wiernych. Doping udał się wspaniale, modliliśmy się też o błogosławieństwo Boże dla naszej Reprezentacji.