Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie


Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa


Ogłoszenia duszpasterskie – 01.10.2023

 1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom, którzy w ubiegły czwartek tak licznie uczestniczyli w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia przy rondzie św. Jana de La Salle, publicznie manifestując w ten sposób swoją wiarę i pobożność oraz dając czytelne świadectwo swojej przynależności do Chrystusa.
 2. W dzisiejszy wieczór odbędzie się doroczny różaniec ulicami naszej Parafii. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 20 przy ul. Róży Ostrowskiej 2 i przejdziemy następującymi ulicami: Rodzinną, Reymonta oraz Współczesną; prosimy o zabranie ze sobą świec.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po mszy św. wieczornej i potrwa w okresie jesienno – zimowym (na skutek sugestii ze strony wiernych) do godz. 19.30; zapraszamy na Adorację również w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
 4. Od dziś rozpoczął się miesiąc październik; nabożeństwa różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 8.30 i 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18; dzieci zapraszamy na różaniec szczególnie w poniedziałek, środę i piątek.
 5. W najbliższy piątek – 06.10. – przeżywać będziemy III. rocznicę śmierci naszej Siostry Moniki; msza św. w intencji Siostry, o godz. 17.
 6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i sobota miesiąca; spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 16.30; w czasie czwartkowej adoracji odmówimy różaniec do Krwi Chrystusa o godz. 17. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17, dla młodzieży i dorosłych – o godz. 18. Modlitwa uwielbienia odbędzie się po zakończeniu mszy św. o godz. 18.
 7. Stałych i zgłoszonych chorych odwiedzać będziemy w piątek i sobotę, od godz. 9.
 8. W I. sobotę miesiąca msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi, wraz z nabożeństwem, modlitwą różańcową oraz rozważaniem Słowa Bożego, o godz. 8.
 9. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w niedzielę – 08.10. – po mszy św. o godz. 8.
 10. Taca przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
 11. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę – 08.10. – po mszy św. o godz. 11, na której zostaną poświęcone różańce dla dzieci komunijnych; następnie w salce zostaną omówione sprawy organizacyjne z księdzem proboszczem, fotografem i krawcową.
 12. W przyszłą niedzielę – 08.10. – zapraszamy na Rodzinną Procesję Różańcową, która rozpocznie się o godz. 13 od Eucharystii celebrowanej w kościele św. Józefa w Gdańsku, u Ojców Oblatów, a potem przejdzie ulicami Starego Miasta. Szczegóły tego wydarzenia są dostępne na plakatach.
 13. W tygodniu wspominać będziemy:
  • w środę – św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek – św. Siostrę Faustynę Kowalską;
  • w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

Czytania i komentarze na dziś

Aktualności

Archidiecezja Gdańska

Umiłowani w Panu, Siostry i Bracia!

Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Niech te słowa nie będą jedynie tradycyjnym wielkanocnym zawołaniem, lecz staną się dla nas początkiem głębokiej refleksji nad zwycięstwem Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Choć to zwycięstwo już się dokonało, to jednak wciąż możemy doświadczać jego skutków w naszym codziennym życiu. Dzieje się to zawsze wtedy, gdy kierujemy się miłością, której Jezus Chrystus nauczył nas swoimi słowami i czynami.

Potrzebujemy „Alleluja!”, które dotrze do głębi naszych serc zatroskanych o przyszłość naszych rodzin, naszej ziemskiej Ojczyzny i przywróci w nich nadzieję, tak bardzo w ostatnim czasie wystawioną na próbę.

Potrzebujemy „Alleluja!” wyśpiewanego we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, który trwa przez wieki dzięki Zmartwychwstaniu Pana, a który moc do ewangelizacyjnego działania czerpie z wiary w Jego zwycięstwo.

Niech więc radosne „Alleluja!” wybrzmi w tym wielkanocnym czasie w naszych rodzinach jako wyraz wiary w przemieniającą obecność Chrystusa, Zwycięzcy śmierci, oraz jako ufna modlitwa o umocnienie nadziei i wzrost miłości!

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzą
Pasterze Archidiecezji Gdańskiej

Plan rekolekcji wielkopostnych
w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdańsku
19 – 22 marca 2023.
Niedziela (19.03.23):
nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach św.
Poniedziałek (20.03.23) + Wtorek (21.03.23):
8.00Msza św. z nauką rekolekcyjną
16.30Nauka rekolekcyjna dla dzieci
18.00Msza św. z nauką rekolekcyjną
19.30Nauka rekolekcyjna
Środa (22.03.23):
8.00Msza św. z nauką rekolekcyjną
16.30Msza św. na zakończenie rekolekcji dla dzieci
18.00Msza św. z nauką rekolekcyjną
19.00Wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia

Okazja do spowiedzi św.:

15 minut przed każdą mszą św.