Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
w Gdańsku Brętowie


Msze Święte

W niedziele i święta:
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.30
W dni powszednie:
6.30, 8.00, 18.00
W święta zniesione:
6.30, 8.00, 9.00, 17.00, 18.00

Msze i nabożeństwa


Ogłoszenia duszpasterskie – 03.00.2024

  1. W dzisiejszą – III. Niedzielę Wielkiego Postu – rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas ks. Jarosław Szymczak; nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas każdej mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy św. o godz. 8 i 18; zapraszamy również na dodatkową naukę dla studentów i osób pracujących do późna – o godz. 19.30.
  2. Pragniemy podziękować wszystkim wiernym za ofiary złożone podczas zeszłotygodniowej zbiórki przeznaczonej na sfinansowanie organizacji Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową – 24.03. – w górnym kościele.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17, a dla dorosłych – o godz. 8.30 i 18.30 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Piotr Weigelt – dyrektor Hospicjum św. Józefa w Sopocie, w niedziele, o godz. 17.30.
  4. W najbliższy poniedziałek przypada w naszej Parafii dzień całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po zakończeniu mszy św. o godz. 8 i potrwa do godz. 18; zachęcamy, by znaleźć choć odrobinę czasu na przyjście do świątyni i ufne trwanie przed Panem, powierzając Mu naszą codzienność oraz wypraszając wszelkie potrzebne nam łaski; tego dnia, o godz. 15, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia; zapraszamy również na adorację w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  5. Młodzież naszej Parafii zapraszamy na wieczór rekolekcyjny pod hasłem: „Bóg nie umarł”; spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek – 08.03. – o godz. 18, w plebanii.
  6. Zapraszamy także na Wielkopostne Rekolekcyjne Spotkanie z Dziećmi, które odbędzie się w sobotę – 16.03. – w godzinach 9 – 13, w Szkole św. Jana de La Salle; w programie przewidziana jest nauka rekolekcyjna, praca w grupach, zajęcia plastyczne, poczęstunek i wiele innych atrakcji.
  7. Wszystkie ofiary, jakie zostaną złożone na tacę w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 06.03. – na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i na mszę św. w intencji Ojca Św. Franciszka, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam o godz. 18.
  9. Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych będzie celebrowana w piątek, o godz. 8 i 18; intencje można przynosić do zakrystii.
  10. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę – 10.03. – po mszy św. o godz. 8.
  11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia w cenie 20 zł paschaliki – świece, które zapalimy na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego.

Czytania i komentarze na dziś

Aktualności

Plan wizyty duszpasterskiej

Tydzień pierwszy

02.01. (wtorek)ul. Słowackiego 64, 70 – 84; 25; 27; 29
03.01. (środa)ul. Słowackiego 59, 37 – 43, 47 – 53, 8 – 12 A, 18 – 30,
32 – 38, 42 – 52, 36 A, 40 A, 40, 56
04.01. (czwartek)ul. Słowackiego 61, 55, 57
05.01. (piątek)ul. Partyzantów
06.01. (sobota)ul. Słowackiego 103 – 113, 114 – 121, 123, 130 – 155,
67, 69, 71, 75, 77

Tydzień drugi

08.01. (poniedziałek)ul. Słowackiego 45, 60; ul. Róży Ostrowskiej 2, 4
09.01. (wtorek)ul. Renesansowa; ul. Gotycka; ul. Barokowa; ul. Secesyjna;
ul. Romańska; ul. Obywatelska; ul. Podleśna
10.01. (środa)ul. Zabytkowa; ul. Współczesna 1, 2, 3, 5
11.01. (czwartek)ul. Reymonta 19, 34; ul. Srebrniki; ul. Leśny Stok 4; domki;
ul. Zubrzyckiego, ul. Rodzinna
12.01. (piątek)ul. Arciszewskiego, ul. Kmieca, ul. Kolberga;
ul. Reymonta 15, 17; domki
13.01. (sobota)ul. Podkarpacka 3; ul. Niedźwiednik

Tydzień trzeci

15.01. (poniedziałek)ul. Makuszyńskiego 1, 2 – 8, 3, 5
16.01. (wtorek)ul. Mazowiecka 3, 5, 7; ul. Trawki 1 – 11, 13, 15, 17
17.01. (środa)ul. Podkarpacka 5, 7, 9; ul. Potokowa; ul. Ogrodowa
18.01. (czwartek)ul. Góralska 5 – 19, 21 – 33
19.01. (piątek)ul. Góralska 37, 39, 41, 43, 51
20.01. (sobota)ul. Góralska 53, 55, 57, 59, 61, 65

Tydzień czwarty

22.01. (poniedziałek)ul. Góralska 63, 67, 69, 71; ul. Leśna Góra 1, 3
23.01. (wtorek)ul. Leśna Góra – domki, 5, 7, 8
24.01. (środa)ul. Leśna Góra 15, 19, 23, 25, 27, 29
25.01. (czwartek)Kolęda Dodatkowa