II Niedziela Wielkiego Postu - 17. marca 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5678 zł. Wszystkie ofiary, które dzisiaj złożymy, są również przeznaczone na ten cel.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17:30.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po mszy wieczornej do 20:30.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek – dla dorosłych o godz. 8:30 i 18:30; dla dzieci o 17:00; młodzieży o 19:30. Dodatkowa Droga Krzyżowa dla studentów i pracujących o 20:30.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci podczas mszy św. O godz. 11:30 i 13:00. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę dla dzieci klas 0-III o godz. 16:00; dla dzieci klas IV-VII o godz. 17:00.

6. We wtorek 19. lutego, przypada uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 6:30; 8:00, dodatkowa o 9:00; uroczysta suma o godz. 18:00.

Rycerze Kolumba zapraszają wiernych i całe rodziny do oddania się w tym dniu w opiekę św. Józefowi i św. Rodzinie.

7. Ukazał się nowy numer kwartalnika Maryjo Pomagaj, a w nim ciekawe artykuły z życia i historii naszej parafii.

8. W dzisiejszym Biuletynie kolejny dodatek – druga część z cyklu „Nauka o ośmiu demonach duszy”, czyli o pracy nad głównymi wadami charakteru.

9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek ofiarę na misje.

We wtorek 15 maja, podczas uroczystej Eucharystii o godz. 18.00, ks. bp Wiesław Szlachetka udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

W niedzielę 13 maja podczas Mszy świętej o godz. 9.00 ks. proboszcz udzielił I komunii świętej dzieciom naszej parafii.

W sobotę 21 kwietnia w naszej parafii odbyła się sesja popularno-naukowa z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległoście. Temat wiodący, to "Trudne drogi do niepodległości". Konferencję poprzedziła Msza święta. Następnie mogliśmy wysłuchać referatów: prof. dr hab. Władysława Zajewskiego "Czy Powstania narodowe miały sens ?", ks. dr Leszka Jażdżewskiego "Rola Kościoła w odzyskaniu niepodległości na Pomorzu i Kaszubach ", red. Jana Hlebowicza "Dyplomacja a niepodległość. Rola i znaczenie Komitetu Narodowego Polskiego", mgr Przemysława Namsołek "Obchody Święta Niepodległości w PRL na podstawie akt IPN"i płk Tadeusza Pluty "Formy upamiętnienia Józefa Piłsudskiego w Gdańsku i na Pomorzu"

Znieważenie krzyża

Dokonano znieważenia krzyża przy ul. Góralskiej. Nabożeństwo ekspiacyjne przy tym krzyżu na Osiedlu Niedźwiednik w niedzielę o godz. 20.00.

Triduum Paschalne w naszej parafii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.