XXIV Niedziela Zwykła - 16 września 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Z ubiegłą niedzielę zebraliśmy na prace w górnym kościele 4528 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczymy na ten sam cel.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro, w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

3. We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Uroczysta msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. W roku jubileuszowym szczególnie zachęcamy do uczestniczenia w odpuście w parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie, aby uzyskać odpusty jubileuszowe.

Pielgrzymka odpustowa wyruszy z naszej parafii wyruszy o godz. 17:00, uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18:00.

4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru naszego kwartalnika Maryjo Pomagaj znajdziemy w nim ciekawe artykuły z historii naszej parafii, jak i bieżących wydarzeń.

5. Chór parafialny rozpoczyna rok śpiewaczy. Zapraszamy wszystkich chętnych – w szczególności mężczyzn, do wspólnego śpiewania. Próby chóru odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 18:30 w szkole im. Św. J. de La Salle.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym 2019 r. Zapisy i więcej informacji o pielgrzymkach u ks. Leszka.

7. Zapraszamy panów, do pomocy przy usunięciu papy z posadzki górnego kościoła. Rozpoczęcie prac jutro, poniedziałek o godz. 9.00.

8 Ogłoszenie ważne zwłaszcza dla wszrystkich rodziców, których dzieci rozpoczęły nowy rok szkolno-katechetyczny:

W związku wprowadzanym w gdańskich przedszkolach i szkołach programem – Modelu na rzecz równego traktowania, pragniemy ostrzec rodziców przed działaniami edukatorów prowadzących w placówkach edukacyjnych - warsztaty antydyskryminacyjne czy równościowe, które mają na celu demoralizację dzieci i młodzieży. W tym celu w dzisiejszym biuletynie zamieszczamy specjalny dodatek: Informację dotyczącą odpowiedzialności rodziców za katolickie wychowanie dzieci oraz Rodzicielskie Oświadczenie Wychowawcze, które rodzice mogą złożyć w szkole, do której uczęszczają ich dzieci.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.