Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2024

1. Trwa miesiąc maj; nabożeństwo majowe odprawiamy w naszym kościele codziennie, o godz. 17.30, zaś w niedziele – o godz. 18 oraz przy naszych domach, codziennie o godz. 20. Miejsca majówek są następujące: przy krzyżu na ul. Góralskiej, przy ul. Leśna Góra 23 – 25, przy kapliczce na naszym cmentarzu przy kościele, przy ul. Róży Ostrowskiej 2 oraz przy ul. Współczesnej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek, po zakończeniu wieczornej mszy św. i potrwa do godziny 19.30 oraz w czwartek, od godz. 16.30 do 18.
  3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego; wypraszajmy w naszych osobistych modlitwach dary i charyzmaty potrzebne w codziennym kształtowaniu osobistej świętości; z kolei w poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, przeżywane w tradycji ludowej jako II. Dzień Zielonych Świąt; tego dnia obchodzona jest również uroczystość odpustowa w Matemblewie – uroczysta suma będzie celebrowana o godz. 18.
  4. Taca dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne; ofiary te pomogą sfinansować prace zmierzające do przekazania do użytku naszej parafialnej kawiarenki.
  5. Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Słowackiego, Chrzanowskiego, Reymonta, a potem nastąpi powrót do kościoła ul. Słowackiego.
  6. Pragniemy zaprosić wszystkich Parafian do uczestnictwa w 33 – dniowych rekolekcjach zatytułowanych „Droga Maryi", które rozpoczniemy we wtorek – 21.05. – Eucharystią celebrowaną o godz. 18, a zakończymy – 23.06. – aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi; w związku z tym, gościmy dziś w naszej Parafii Mariusza Starostę z Fundacji Tota Tua, który przedstawi krótkie świadectwo o owocach tych rekolekcji oraz będzie rozprowadzał książkę pt. „Droga Maryi".
  7. Zapraszamy wszystkich Parafian do obejrzenia wystawy zatytułowanej „Kochać każde życie”, która prezentuje poszczególne etapy rozwoju człowieka, zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba, mającej na celu podkreślenie wartości i piękna wszystkich wymiarów ludzkiej egzystencji; zachęcamy do zapoznania się z treścią tej ekspozycji i podjęcia refleksji nad tym największym z darów Stwórcy.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie braterskie w sobotę – 25.05., po mszy św. o godz. 8.

Koronka Do Miłosierdzia Bożego 2023Dnia 28 września 2023 r. o godz. 15:00, na parkingu, przy rondzie św. Jana de La Salle zebrało się liczne grono wiernych, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a tym samym zamanifestować publicznie naszą wiarę, której nie powinniśmy się wstydzić. Dlaczego wybrano właśnie datę 28 września? Otóż ten dzień jest rocznicą beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki, która została ogłoszona w 2008 r., w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.