XV Niedziela Zwykła - 15 lipca 2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła.Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do godz. 20:30.

3. Msze św. zbiorowe w intencji naszych bliskich zmarłych w piątek o godz. 8:00 i 18:00. Intencje można składać w zakrystii. O godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych.

4. Zapraszamy na piesza pielgrzymkę z Gdańska do Częstochowy. Zapisy do grupy biało-fioletowej we wtorek i czwartek od godz. 15:00 – 18:00 w biurze parafialnym.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę na Podlasie w dniach 17 – 21. września. Koszt 600 zł. Bliższe informacje i zapisy u ks. Piotra.

6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Trąbkach Wielkich i kościołów w Kłodawie, Mierzeszynie i Różynach, która odbędzie się 18 sierpnia. Koszt 25 zł, kontakt i zapisy u ks. Leszka.

7. Witamy wszystkich gości przebywających na urlopach i wakacjach na terenie naszej parafii i życzymy miłego i Bożego wypoczynku.

Droga krzyżowa

W piątek V tygodnia Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwie drogi krzyżowej na osiedlu Niedźwiednik. Naszej modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz, a rozważania i śpiew przygotowała oraz prowadziła wspólnota Domowego Kościoła.

Podczas tegorocznych rekolekcji wielkopostnych odbyła się renowacja misji świętych. Ks. Jerzy Bieńkowski głosił nam Słowo Boże i ponowił akt zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi.

Urodziny ks. Leszka

19 lutego ks. Leszek Jażdżewski będzie świętował swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 8.00.

Wylanie Ducha Świętego

W niedzielę 11 lutego gościliśmy w naszej parafii Towarzystwo Ducha Świętego. Ojciec Wiesław Wiśniewski wraz z braćmi podczas Mszy św. głosili Słowo Boże i modlili się o wylanie Ducha Świętego na całą naszą wspólnotę parafialną.

W imieniu kapłanów i sióstr zakonnych pracujacych w nszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia: Przyjmijcie Chrystusa do swojego życia, do swojego serca; w mocy Ducha Świętego otwórzcie się na Jego działanie; niech miłość przepełni nasze rodziny; niech wszędzie zapanuje zgoda oraz wzajemna życzliwość; niech Chrystus wszystkim nam błogosławi.

Ostatnie roraty

Dzisiaj rano zakończyliśmy roraty. Dzieci uczestniczyły w losowaniu maskotek, które towarzyszyły nam podczas porannych rorat. Ojcowie i dziadkowie składali okno do szopki, a matki lukrowały i ozdabiały pierniki na choinki. Rodziny przyniosły przygotowane w domu kolorowe łańcuchy.

Roraty

Na Msze św. roratnie zapraszamy na 6.30. Dzieci przynoszą papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Tych co nie mogą przybyć rano zapraszamy na 19.30.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.