V Niedziela Zwykła - 10. lutego 2019 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać“ za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na przygotowanie górnego kościoła do pierwszej mszy św.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro – w poniedziałek, po mszy św. wieczornej do godz. 20:30.

3. W najbliższą sobotę – 16. lutego o godz. 9:00, zapraszamy na uroczystą mszę św. w intencji chorych pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego. Podczas mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych. Na tę mszę zapraszamy szczególnie chorych wraz z rodzinami, a także zdrowych, chcących ofiarować swoją modlitwę w intencji chorych.

4. Dzisiaj po mszy św. wieczornej, zapraszamy do kawiarenki na spotkanie biblijne.

5. Jutro, w poniedziałek, po mszy św. wieczornej, spotkanie wspólnoty rodziców modlących się za swoje dzieci.

6. W najbliższą niedzielę wszystkie ofiary, które złożymy na tacę, będą w całości przeznaczone na górny kościół.

7. W dniach 1-2. marca organizujemy parafialny, autokarowy wyjazd na Tropikalną Wyspę k. Berlina. Wyjeżdżamy w piątek ok 21:30, wracamy w niedzielę ok 6 nad ranem. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. Spotkanie przedwyjazdowe dla uczestników będzie pod koniec miesiąca.

8. Spotkanie w sprawie wyjazdu do Ziemi Świętej we wtorek o 19.30 w kawiarence parafialnej.

9. W środę po wieczornej mszy św. Rycerze Kolumba będą czekali w kawiarence parafialnej na mężczyzn, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o tym zakonie, bądź będą zdecydowani na wstąpienie w jego szeregi.

• poniedziałek, 2.01: ul. Zabytkowa, Renesansowa, Romańska, Gotycka, Barokowa, Secesyjna, Rodzinna, Zubrzyckiego, Leśny Stok (domy jednorodzinne),
  • wtorek, 3.01: ul. Reymonta 15, 19 oraz jednorodzinne
  • środa, 4.01: ul. Reymonta 17, Makuszyńskiego 2,3,4,6,8,
  • czwartek, 5.01: ul. Makuszyńskiego 1, 5, Arciszewskiego, Kolberga, Kmieca,
  • piątek, 6.01 (od godz. 15): ul. Słowackiego 8 – 52A (numery parzyste),
  • sobota, 7.01, ul. Słowackiego 25, 27, 29,
  • niedziela, 8.01, ul. Słowackiego 45 oraz 56 – 84 (numery parzyste)

image1-2.JPG W I dzień Świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszej Parafii jasełka przygotowane przez Scholę Niebieską, młodszych ministrantów oraz rodziców pod kierunkiem siostry Emanueli. Przedstawienie dostarczyło nam mocy wrażeń i przybliżyło po raz kolejny Tajemnicę Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim Aktorom, szczególnie tym najmłodszym.

image2.JPG

W radosnym Okresie Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich Parafian wraz z dziećmi do rodzinnej modlitwy przy naszym Żłóbku. Dziękujemy za trud zbudowania naszej parafialnej Szopki Siostrze Monice - naszej zakrystiance oraz p. Stasiowi Orczykowskiemu wraz z pomocnikami.

image3.JPG

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, pokoju i radości w naszych rodzinach, a także obfitości łask Bożych w nowym AD 2017.

Duszpasterze i Siostry z Parafii MBNP w Gdańsku Brętowie

wigilia-boze-narodzenie.jpg

Wszystkich Parafian, a szczególnie najmłodszych zapraszamy na Jasełka w wykonaniu Scholi Niebieskiej, młodszych ministrantów i Rodziców, które odbędą się w I dzień świąt, 25 grudnia o godz. 10.30. Bezpośrednio po Jasełkach rozpocznie się Msza święta dla dzieci.

20161217_095309.jpg

adwent_3.jpg

Wszystkich Parafian zapraszamy na rekolekcje adwentowe, abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się duchowo na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Nauki rekolekcyjne będą się odbywały:

• w niedzielę (11 grudnia) na wszystkich Mszach świętych,
  • od poniedziałku do środy (12 - 14 grudnia) o godz. 9.00, 18.00 i 20.30 (dorośli) oraz o godz. 19.30 (młodzież).

Rekolekcje poprowadzi ks. Władysław Pasiut, saletyn.

Spowiedź rekolekcyjna: w niedzielę na wszystkich Mszach św., w poniedziałek w godz. 8.30 - 9.30, we wtorek i środę w godz. 8.30 - 9.30 oraz od godzl 16.00.

Zapraszamy !

Dzieci i dorosli gromadzą się codziennie o 6.30 na roratach, podczas których poznają niezwykłą historię Cudownego Obrazu oraz narodowego Sanktarium na Jasnej Górze. Jest czas na zabawy i gry zręcznosciowe, kazanie księdza Proboszcza Tadeusza w oparciu o program roratni Małego Goscia, a także pokaz multimedialny, w miarę możliwosci czasowych.

Codziennie też staramy się (symbolicznie, po kosciele) pokonywać jeden z etapów Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku towarzyszy nam również przesympatyczna, smocza rodzinka Wawelskich z Krakowa :)

Zapraszamy do wspólnego czuwania z Matką Bożą Częstochowską !

Wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci zapraszamy na Mszę świętą roratnią codziennie w Adwencie od poniedziałku do soboty (godz. 6.30). W tym roku, z racji 300. Rocznicy Koronacji Obrazu zgłębiamy historię ikony Matki Bożej oraz niezwykłe dzieje Jasnej Góry.

Gościmy też w naszym kościele parafialnym rodzinkę Wawelskich z Krakowa :)

image1.JPG

lso-300x300.png Najbliższa, I Niedziela Adwentu będzie również świętem Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii. Trzech wieloletnich ministrantów zostanie promowanych na lektorów przez Księdza Proboszcza podczas Mszy świętej młodzieżowej o godz. 9.30. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów, aby zawsze godnie i ze starannością proklamowali Słowo Boże.

thumbnail_20161119_112934.jpg

Nasza parafialna Schola Niebieska uczestniczyła w sobotę, 19 listopada w kolejnej, szóstej już edycji przeglądu scholi "Cecyliada", w Parafiii św. Urszuli Ledóchowskiej na gdańskim Chełmie. W tym roku wydarzenie odbyło się pod hasłem "Być miłosiernym". W programie były przesłuchania scholek, Msza święta, słodki poczęstunek oraz rozdanie dyplomów uczestnictwa.

Gratulujemy !

thumbnail_20161119_155504.jpg