Ogłoszenia parafialne 18.02.2018

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje przeznaczone na potrzeby oraz przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na nowe okna 4578 zł. Wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, są w całości przeznaczone na nowe okna w górnym kościele.

2. Dzisiaj zbieramy ofiary na obiady szkolne dla ubogich dzieci z naszej parafii.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 17:30.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Dla dzieci o godz. 17:00; dla młodzieży o 19:30; dla dorosłych o 8:30 i 18:30. Dodatkowa Droga Krzyżowa dla studentów i pracujących do późnych godzin o 20:30.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po wieczornej mszy św. do godz. 20:30.

6. Spotkanie członków Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 8:00.

7. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 19.00.

8. Msza św. dla młodzieży klas III gimnazjum oraz ich rodziców w najbliższą niedzielę o godz. 15:00.

9. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę parafialną od 9-13 kwietnia. Odwiedzimy: Ląd, Licheń, Kalisz, Sieradz, Łowicz, Niepokalanów, Przasnysz, Rostków, Żelazowa Wolę, Płock, Włocławek. Koszt 550 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Piotra.

10. 24. lutego w godz. 10:00 – 13:00 Szkoła im. Św. Jana de La Salle, zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty szkoły. W tym dniu możliwość zwiedzenia szkoły, rozmowa z gronem pedagogicznym, zapoznanie się z ofertą edukacyjną, występy artystyczne i rozgrywki sportowe uczniów oraz wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych.

11. W dzisiejszym biuletynie modlitewny dodatek – akt zawierzenia Duchowi Świętemu.

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Gdańska. Zachęcamy do głosowania na projekt zagospodarowania terenu między szkołą podstawową nr 27 a Aleją Żołnierzy Wyklętych. Projekt z dzielnicy Wrzeszcz Górny nr 1 „Trzy w jednym”. Planowane jest tam miasteczko ruchu do nauki jazdy dla dzieci i strefy edukacyjne. Miejsce będzie dostępne dla wszystkich. Głosowanie odbywa się przez Internet i głos każdego gdańszczanina się liczy aby zdobyć fundusze. Wszystkie szczegóły o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 27. W niedzielę, 18 września przy wejściu będzie można otrzymać ulotkę i szczegółowe informacje.

Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Bierzmowania w niedzielę, 11 września o godz. 15.00. Katecheza w tygodniu będzie w piątki o godz. 17.30 (z wyjątkiem I piątków, wtedy o 19.00 spowiedź, a o 19.30 Msza św.)

Trwają prace przy montażu nowych okien po prawej stronie w kościele dolnym. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne "Bóg zapłać". Ofiary na ten cel można jeszcze ciągle składać.

Rozpoczął się czas urlopów. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej Parafii życzymy udanego wypoczynku. Niech Pan Bóg Wam błogosławi !

Ks. Tadeusz Chajewski, Proboszcz Parafii & Duszpasterze

Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego świętowania uroczystości odpustowej naszej Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Uroczysta suma odpustowa odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca o godz. 16.00, pod przewdodnictwem ks. Andrzeja Pradeli, kustosza Sankktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie. Msza święta odpustowa dla osób strszych i chorych, pod przewodnictwem księdza biskupa Zbigniewa w poniedziałek, 27 czerwca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy !

Ikona MB Nieustajcej Pomocy.jpg

maxresdefault-2.jpg

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę. W tym roku, z racji terminu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będziemy pielgrzymować w dniach 6 - 21 lipca. Informacje i zapisy w biurze parafialnym we wtorki i czwartki w godz. 15.00 - 18.00.