III Niedziela Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w minionym tygodniu ofiary i deklaracje na potrzeby i przebudowę naszego kościoła. Wszystkie ofiary dziś złożone, przeznaczone są w całości na przygotowanie górnego kościóła do I mszy św. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na górny kościół 5129 zł.

2. Msze św. roratnie dla dzieci, codziennie o godz. 6:30. Dzieci przynoszą lampiony i papierowe serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

Roraty dla młodziezy i pracujących do późnych godzin, od poniedziałku do piątku o godz. 19:30.

3. Rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę, dla młodzieży o godz. 19:30, dla dorosłych o 9:00, 18:00 i 20:30 w połączeniu z Apelem Jasnogórskim. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Krzysztof Mudlaff. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę od godz. 8:30 i od godz. 16:00

4. W dzisiejszym Biuletynie dodatek świąteczny – Modlitwa Chrześcijańskiego Obrzędu Wieczerzy Wigilijnej.

Nowi ministranci

Od 3. grudnia 2017 r., czyli od pierwszej niedzielę adwentu – wspólnota parafii NMP Nieustającej Pomocy, cieszy się czterema nowymi ministrantami, którzy po okresie blisko rocznego przygotowania otrzymali błogosławieństwo do pełnienia funkcji w czasie świętej liturgii. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. Proboszcz, Tadeusz Chajewski podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Wspólnota ministrancka liczy obecnie 16 osób, a opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza jest ks. Krystian Krepel, który przejął to zadanie po ks. Mikołaju Dacko. Zapraszamy kandydatów do naszej grupy.

Patronka muzyki kościelnej

22 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Cecyli nasz chór parafialny "Głoś imię Pana" ubogacił swoim śpiewem wieczorną Eucharystię. Chórem dyrygują absolwentki Akademii Muzycznej Martyna i Dominika. Panie i Panów lubiących śpiewać zapraszamy do naszego chóru. Próby odbywają się we wtorki o 18.45 i piątek o 18.00, w szkole de la Salle.

Fahl.png Dzisiaj w naszej parafii gościły siostry katarzynki z Braniewa. Podczas mszy świętych przybliżyły nam postać sługi Bożej S. Charitiny Fahl. Jej grób znajduje się na przykościelnym cmentarzu.

W niedzielę 12 listopada wizytacja kanoniczna naszej parafii ks. bpa Wiesława Szlachetki. Program wizytacji: 8.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Żywy Różaniec", Koło Przyjaciół Radia Maryja, III Zakon Świecki św. Franciszka, Wspólnota Różańca do Krwi Chrystusa/; 9.30 - Msza św. /homilia - ks. Krystian, grupy - Liturgiczna Służba Ołtarza, Szkolne Koło Caritas, młodzież przygotowująca się do bierzmowania/; 11.00 - Msza św./homilia - ks. Biskup, grupy - "Schola Niebieska",Wspólnota Różańca Rodziców za Dzieci/; 12.00 - Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks.Biskupa /grupy - Wspólnota Domowego Koscioła, Rycerze Kolumba, Chór "Głoś imię Pana", Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis", Wspólnota Kaszubów/; 13.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - dzieci przygotowujące się do I Komunii św., Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę/; 14.00 - Msza św. /homilia - ks. Biskup, grupy - Odnowa w Duchu Świętym, "Maranatha", Parafialny Zespół Caritas/.

Porządek nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny: 1 listopada: 10.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 11.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 12.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 13.00 - Msza święta /nowa kaplica/, 15.00 - Procesja z modlitwą za zmarłych /od bramy/ i Msza święta pod przewodnictwem Ks.Bpa Zbigniewa Zielińskiego /przy krzyżu/; 2 listopada: 15.00 - Msza święta /nowa kaplica/.

W sobotę 28 października o godz. 8.00 uroczysta Eucharystia w intencji ks. proboszcza Tadeusza Chajewskiego.

Uroczyste zakończenie 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie na terenie naszej parafii odbędzie się podczas modlitwy różańcowej ulicami osiedla w niedzielę 15 października. Rozpoczęcie o godz. 20-tej przy ul. Róży Ostrowskiej 2, a zakończenie przy ul. Współczesnej.

W najbliższą sobotę, 7 października otoczmy modlitwą różańcową naszą ojczyznę. Program wydarzenia: 10:30 – Spotkania w kościołach stacyjnych /Stogi, Nowy Port, Brzeźno, Zaspa, Przymorze, Jelitkowo/ 11:00 – Msza św.; 12:00 Nabożeństwo 13:00 – wyruszamy do stref prowadzeni przez wolontariuszy 14:00 – modlitwa różańcowa, 16:00 – zakończenie czwartej części.

www.rozaniecdogranic.pl